У світі ні на мить не припиняється рух фінансових потоків. Кожен з нас так чи інакше включається в цей колосальний грошовий вир. За посередництва банків ми отримуємо зарплату, платимо податки, відправляємо або приймаємо перекази, оплачуємо товари та послуги. Взаємодія з будь-якою банківською структурою призводить до оформлення різного роду платіжних документів з обов’язковим зазначенням особливих кодів – реквізитів, які і допоможуть направити в потрібне русло наш грошовий струмочок.
- Основні відомості про банківську організацію
- Послуги для фізичних осіб
- Послуги для юридичних осіб та корпоративних клієнтів
- Особливості банку
- Реквізити «Південного»
- Назва та адреса – першорядні реквізити будь-якої організації
- МФО
- ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України)
- IBAN (International bank account number)
- SWIFT
- Значення реквізитів
- Читайте також:
Разом з Brobank.уа осягаємо сутність реквізитів, розшифровуємо їх і знайомимося з банком «Південний» – успішною і відомою у нашій країні фінансовою установою.
Основні відомості про банківську організацію
«Південний» – акціонерний банк з багатою подіями довголітньою історією. Зареєстрований 3 грудня 1993 року та «прописаний» в Одесі, він став осередком фінансової активності південної України і донині утримує лідируючі позиції в регіоні, а мережа його філій (понад 150) покриває всю країну.
Крім того, що «Південний» входить в топ-15 найбільших банків і займає друге місце за обсягом активів (серед приватних організацій), він являє собою рідкісний зразок вітчизняного недержавного банку з капіталом, зосередженим у руках виключно українських акціонерів.
«Південний» – універсальна комерційна організація класичного типу управління. Його клієнти мають доступ до великої лінійки сучасних банківських продуктів.
Макс. ліміт: | 250 000 грн. |
Ставка на рік: | 45% |
Пільг. період: | До 57 днів |
Обслуговування: | 0 грн. |
Послуги для фізичних осіб
- кредитні, депозитні, страхові програми;
- перекази (у тому числі міжнародні), платіжні картки;
- інтернет-банкінг;
- валютні операції;
- сейфи та депозитні комірки;
- дорогоцінні метали і монети (банк є офіційним представником Монетного двору Польщі) та ін.
Послуги для юридичних осіб та корпоративних клієнтів
- зарплатні проекти;
- кредитування бізнесу;
- кредити та депозити;
- операції валютні, документарні, міжбанківські, з цінними паперами;
- еквайринг та інкасація;
- розрахунково-касове обслуговування та ін.
Особливості банку
У середовищі експертів «Південний» по праву вважається найдинамічнішим, сучасним і перспективним приватним банком України. Політика керівництва привела організацію до досягнень у фінансовій та громадській сферах, відзначених численними дипломами та нагородами рейтингів, конкурсів та номінацій як українських, так і міжнародних.
Банк – повноправний член Mastercard Worldwide, Visa International, а також Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
В лінійці банківських продуктів є по-справжньому унікальні пропозиції. Оскільки свого часу «Південний» «пришвартувався» в знаменитому південному порту країни, він створив програму, орієнтовану на обслуговування моряків. Проекти співпраці з морськими агентствами та компаніями-судновласниками не мають аналогів в Україні.
Реквізити «Південного»
Сукупність закодованої інформації, яка надається Нацбанком і служить для проведення безготівкових платежів, а також зарахування готівки на рахунок організації, називаються реквізитами. Коди унікальні, вони допомагають ідентифікувати розрахунковий рахунок і безпомилково відправити гроші потрібному одержувачу.
Назва та адреса – першорядні реквізити будь-якої організації
Публічне акціонерне товариство «Акціонерний банк Південний».
Юридична, вона же фактична і поштова, адреса: Україна, 65014, місто Одеса, вулиця Краснова, 6/1.
Макс. сума: | 500 000 грн. |
Ставка: | Від 9,99% |
Термін кредиту: | До 5 років |
Мін. сума: | 1 000 грн. |
МФО
Шестизначний код призначений для ідентифікації розрахункових рахунків усіх учасників операції з переказу коштів. Це – неодмінний атрибут у випадках оплати податків і зборів, переказів (внутрішніх, міжбанківських, в межах країни і міжнародних), розрахунків з Нацбанком.
Назва «МФО», що закріпилася з радянських часів, сьогодні застосовується тільки на побутовому рівні, так як в Україні ще в 2006 році було впроваджено поняття «код банку», саме його варто вважати юридично правильним.
Аналогічні ідентифікатори в інших країнах відрізняються від українських і позначеннями, і кількістю знаків. Виняток – Узбекистан і Білорусь, де прийнято назву «МФО».
Приклад:
- БІК (Росія);
- BLZ (Німеччина);
- АВА (США).
МФО банку «Південний»: 328209.
ЄДРПОУ (Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України)
Даний реквізит покликаний ідентифікувати банківську установу як юридичну особу, що можна порівняти з ІПН для осіб фізичних. Нам звичніше стара назва, що виходить з ужитку – ЗКПО (загальний класифікатор підприємств і організацій).
Унікальний восьмизначний код присвоюється всім зареєстрованим в Україні організаціям, залишається незмінним на весь час їх функціонування і необхідний для здійснення комерційної, адміністративної або господарської діяльності.
ЄДРПОУ банку «Південний»: 20953647.
Сума позики: | 15 000 грн. |
Термін позики: | 7-30 днів |
Ставка на день: | До 2% |
Кредитна історія: | Будь-яка |
IBAN (International bank account number)
Серпень 2019 року ознаменувався переходом українських банків на рейки міжнародних стандартів. Всі рахунки відтепер відкриваються відповідно до нових правил, прийнятих більш ніж в 60 країнах світу.
Суть реквізиту IBAN полягає в тому, що один довгий код (29 букв і цифр) вміщує в себе максимум інформації, тут об’єднані номер рахунку, МФО, код країни. Завдяки цьому процеси ідентифікації учасників платіжної операції та переказу коштів значно прискорюються, а вказівка в розрахункових документах одного реквізиту замість кількох зменшує ймовірність помилок.
IBAN банку «Південний»: UA253282090000021600842060125.
SWIFT
Єдина міжнародна міжбанківська система, що дозволяє здійснювати платежі і обмінюватися інформацією за загальними для всього світу правилами. Сьогодні немає способу швидше, дешевше і безпечніше перевести гроші практично в будь-яку країну за допомогою особливих кореспондентських рахунків. Кількість щоденних транзакцій в системі – більше мільйона, що є показником виняткової популярності і довіри клієнтів.
Успішне використання системи передбачає виконання всього двох простих правил:
- обидва учасники транзакції повинні бути дійсними учасниками товариства СВІФТ;
- заповнення платіжних документів – тільки англійською мовою.
S. W. I. F. T. банку «Південний»: PIVDUA22.
Значення реквізитів
Ідентифікатори (один або відразу декілька) в обов’язковому порядку повинні фігурувати в будь-якому документі (договір, рахунок, накладна і т. д.), щоб він мав юридичну силу. Деякі з цих документів являють собою стандартний бланк, що містить потрібні дані, в інших випадках коди доведеться вписувати самостійно.
Якщо з пошуком реквізитів проблем виникнути не повинно – всі вони представлені на офіційних сайтах банків, то до внесення послідовності символів в документ потрібно поставитися з граничною увагою, бо помилки можуть принести вам чимало проблем.
- Платіж піде не тому адресату. Кошти можна буде перенаправити, але це загрожує втратою дорогоцінного часу і, в окремих випадках, фінансовими збитками у вигляді штрафів.
- Гроші «зависнуть», що теж неприємно, так як за їх повернення може стягуватися комісія.
- Найкраще вносити реквізити у відведені поля в присутності співробітника банку, який вчасно вкаже на помилку, що закралася. В цьому випадку ви втрачаєте тільки кілька зайвих хвилин на заповнення нового бланка.
Таким чином, не можна недооцінювати значення таких дивних на перший погляд абревіатур і кодів, що за ними приховані. Реквізити можуть стати дієвим інструментом, який відкриває дорогу до ефективного використання всіх можливостей, що надаються банком, головне – розуміти їх суть та механізм дії.