Де взяти гроші на весілля

Де взяти гроші на весілля

Народження нової сім’ї – це нетривіальна подія, яка повинна залишитися в пам’яті назавжди. На відміну від інших свят, які переходять з року в рік, весілля буває раз в житті (або, у всякому разі, до цього треба прагнути). Отже, святкування передбачає особливий розмах і тягне за собою чималі витрати. Так і починають переплітатися любов і горезвісне «фінансове питання».

Зараз ми вступаємо у весільний сезон, адже традиційно найбільше шлюбів в Україні реєструється влітку і восени. Відповідно, молоді пари включаються в передсвяткову гонку і вирішують організаційні питання. Для багатьох неприємним відкриттям стає той факт, що омріяне весілля їм просто не по кишені…

Brobank.уа допоможе закоханим і підкаже, де можна взяти гроші на проведення незабутнього торжества.

Розумне планування

Зрозуміло, що довге і щасливе сімейне життя не залежить від масштабності весільного свята. Можна по-швидкому зареєструватися в РАГСі, в джинсах і без натовпу гостей, і багато десятиліть прожити душа в душу.

А шикарне «королівське» весілля запросто може закінчитися розлученням через кілька місяців. Але, чесне слово, яскравий старт нового життя і романтичне свято зайвими не будуть і назавжди залишаться у вашій пам’яті.

Макс. сума: 750 000 грн.
Ставка: До 3,3%
Термін кредиту: До 84 міс.
Мін. сума: 5 000 грн.

Тому приймаємо принципове рішення: «весіллю – бути!» і складаємо приблизний кошторис.

 1. Обручки. Головний символ шлюбу обійдеться в 6-11 тисяч гривень.
 2. Весільні вбрання. Нареченого можна одягнути за 4-7 тисяч гривень, а перетворення нареченої в принцесу обійдеться набагато дорожче – починаючи від 8 тисяч гривень і практично до нескінченності (або до повного спустошення гаманця). Можна заощадити, якщо плаття і костюм взяти напрокат.
 3. Банкет. В українських ресторанах чек на одного гостя стартує від 400 гривень без урахування алкоголю і десерту.
 4. Фотограф і відеограф. Увічнити найзворушливіші весільні моменти можна за 10-15 тисяч гривень (і професіонали будуть з вами весь день). В принципі, можна ризикнути і звернутися до новачків, тоді сума зменшиться наполовину.
 5. Тамада. Послуги людини, яка задає тон всьому торжеству, коштуватимуть від 3 тисяч гривень. Додаємо сюди музичний супровід – на музиці економити не можна, від неї залежить настрій всього свята, і діджей обійдеться в 2-5 тисяч гривень.
 6. Організатор весілля і церемоніймейстер. Представники нових професій для наших широт. З одного боку, можна обійтися і без них, але з плануванням, побудовою загальної концепції і таймінгом свята фахівець впорається куди краще вас. А церемоніймейстер візьме на себе всі організаційні питання. Вартість послуг – від 3-4 тисяч гривень.
 7. Оренда автотранспорту для молодят і гостей, декор банкетного залу, квіти і весільний торт – додаємо ще як мінімум 10 тисяч гривень.

Будь-яке весілля призводить до значних витрат

У загальному і цілому, смаки і запити у всіх різні. Залежно від цього список може скорочуватися або подовжуватися до нескінченності. Відсвяткувати весілля можна скромно або з особливим шиком, але висновок один: грошей буде потрібно багато.

Безвихідних ситуацій не буває

Отже, чорновий начерк святкових витрат складений. Тепер розбираємо окремо кожен пункт і прикидаємо, на чому можна заощадити. Наприклад, оформлення банкетного залу можна взяти в свої руки або доручити друзям з творчими нахилами.

Орендований лімузин або карета досить безболісно замінюються автомобілем кого-небудь із знайомих, прикрашеним власноруч. Фото, відео, музика – серед ваших друзів напевно є фахівці в цих областях і т. д.

Ви здивуєтеся, до якої міри можливо скоротити витрати, якщо зайнятися організацією весілля самостійно і включити фантазію. Так, це потребує мобілізації всіх сил і займе багато часу, але торжество в результаті вийде неповторним і індивідуальним.

Якщо всі розумні варіанти економії прораховані, а весільний бюджет все ще залишається непідйомним, шукаємо додаткові джерела фінансування. Їх чимало, і можна вибрати відповідний саме вам.

Макс. сума: 200 000 грн.
Ставка: Від 0,01%
Термін кредиту: До 60 міс.
Мін. сума: 2 000 грн.

Готуй сани влітку

Накопичити необхідну суму – прекрасний спосіб для тих, хто заздалегідь планує вступ у шлюб. Маючи в запасі рік або два, можна не тільки зібрати достатню кількість грошей, але і опрацювати концепцію ідеального весілля до найдрібніших деталей.

Правила економії

 1. Маючи в своєму розпорядженні стабільні доходи, пара повинна щомісяця відкладати певний відсоток від зарплати. Ці гроші краще зберігати не в конверті, а на окремому банківському рахунку, подалі від спокус.
 2. Збільшити грошові надходження допоможуть альтернативні джерела заробітку. В цьому випадку всі доходи від випадкових підробітків також безпосередньо відправляються на «весільний» рахунок.
 3. На жаль, цій метод дієвий тільки для працюючих пар. Так, скажімо, студентам накопичити на весілля навряд чи вдасться.

За рік економії можливо накопичити на гарне весілля

Підтримка сім’ї

Для юних нареченого і нареченої найочевиднішим виходом стане звернення за допомогою до батьків. По-перше, близькі люди ніколи не відмовлять у сприянні. Мало того, багато хто з них вважають організацію весілля власної дитини «справою честі» і з готовністю візьмуть на себе фінансування.

По-друге, старше покоління набагато практичніше молоді. Навички грамотного планування і тверезий підхід до майбутніх витрат компенсують недосвідченість молодят і дозволять скоротити бюджет.

Зрештою, батьківську допомогу можна розцінювати як весільний подарунок. Це вигідно всім сторонам: родичі зробили неоціненний внесок у закладку фундаменту нової сім’ї, а молода пара не буде мучитися докорами сумління через те, що ввела батьків в розтрати.

Макс. сума: 100 000 грн.
Ставка: Від 0,01%
Термін кредиту: До 36 міс.
Мін. сума: 2 000 грн.

Банк в допомогу

Більшість вітчизняних фінустанов з готовністю надасть позику на проведення весілля. Зрозуміло, якщо молодята відповідають загальним для всіх позичальників вимогам:

 • вік від 18-21 року;
 • громадянство України;
 • офіційне працевлаштування;
 • наявність довідки про доходи;
 • можливість надати заставу або поручителя.

Найрозумніше буде звернутися в один з банків, які спеціалізуються на кредитуванні фізичних осіб. До них відносяться ПриватБанк, Альфа-Банк, Райффайзен Банк Аваль, Ідея Банк та ін. По суті, позика на весілля – це той же споживчий кредит, тому ніяких особливих умов молодятам очікувати не варто.

Банк охочіше ухвалить позику, якщо ви надасте довідку про доходи

Стандартна позика буде виглядати наступним чином:

 • сума: до 100 тисяч гривень;
 • термін: від 1 місяця;
 • процентна ставка: від 30% річних.

Майте на увазі, чим вище сума – тим ширший пакет документів, пильніша увага до вашої кредитної історії, та й рішення приймається куди довше. Тому потурбуватися про отримання банківського кредиту слід заздалегідь.

Сума позики: 15 000 грн.
Термін позики: 1-30 днів
Ставка на день: До 1,7%
Кредитна історія: Будь-яка

МФО: швидкі гроші

Якщо в процесі підготовки до весільного торжества з’ясувалося, що вам катастрофічно не вистачає невеликої суми, сміливо звертайтеся в мікрофінансову організацію. Це – та екстрена допомога, до якої можна вдатися буквально в останній момент.

У світлі передсвяткової суєти складно переоцінити переваги мікропозик:

 1. Ніяких довідок – тільки паспорт, ІПН і платіжна карта будь-якого банку (краще з першої двадцятки рейтингу НБУ).
 2. Мінімум вимог до позичальника і його КІ.
 3. Дистанційна подача заявки.
 4. Моментальна видача коштів переказом на вашу карту.

Звичайно, доступність швидких кредитів має свої підводні камені. Це, в першу чергу, високі процентні ставки, які здатні за рік помножити початкову скромну суму в кілька разів.

МФО видасть позику, навіть якщо у вас зіпсована КІ

Отже, мікропозику слід брати на вкрай нетривалий термін і рівно в тому обсязі, який вам необхідний. З іншого боку, багато МФО надають новим клієнтам позики під нульовий відсоток. І це – та пропозиція, якою не варто нехтувати.

Таким чином, роздобути грошей на ідеальне весілля – не таке вже й важке завдання. Якщо ви вибрали кредит, заздалегідь продумайте можливості його повернення. Очевидно, що боргова кабала – це не найкращий початок для сімейного життя.

З іншого боку, є можливість розплатитися з банком або МФО відразу після торжества, скориставшись подарованими грошима. І не забувайте, що весільні клопоти повинні приносити радість. Зрештою, гроші – матерія минуща, і тільки любов – вічна!

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.