Залишився позаду важкий трудовий рік, і всі наші думки присвячені майбутній довгоочікуваній відпустці. Не так важливо, в якому форматі вона пройде: чи буде це дорогий заморський курорт, похід в гори, заміська дача або модний нині екотуризм. Головне – повне «перезавантаження» втомленого організму, позитивні емоції і яскраві враження.
Останні світові події піднесли нам вкрай неприємний сюрприз. Глобальне поширення коронавірусу обмежило свободу переміщення і ускладнило звичне планування літнього відпочинку. І, в той же час, вимушений карантин боляче вдарив по кожному гаманцю. Тим не менш, ми не можемо допустити, щоб таке сонячне і бажане літо пройшло даремно.
Brobank.уа поділиться порадами про те, як і де в Україні можна знайти гроші для повноцінної відпустки. Зрештою, віруси були, є і будуть, а ми повинні зустрічати їх у всеозброєнні: відпочилими і з міцним імунітетом.
Всі – у відпустку!
Більшість з нас – трудоголіки. Хтось вимушений, бо інакше не прогодувати сім’ю, а хтось відданий своїй справі без залишку. Причин може бути багато, а результат один: ми проводимо на роботі все більше часу. А тим часом медики починають бити на сполох – близько 25% людей отримують проблеми зі здоров’ям саме через відсутність повноцінного відпочинку.
Макс. ліміт: | 200 000 грн. |
Ставка на рік: | 44,4% |
Пільг. період: | До 62 днів |
Обслуговування: | 0 грн. |
При тривалому фізичному та емоційному навантаженні дуже швидко проявляються ознаки хронічної втоми:
- порушення сну;
- неуважність, забудькуватість;
- зниження працездатності;
- прояви невмотивованої агресії;
- перепади настрою, депресія;
- ослаблення імунної системи.
Британські вчені вивели алгоритм, згідно з яким кожні 63 робочих дні повинні змінюватися періодами відпочинку. Це – ідеальний режим для оптимальної роботи мозку, високої працездатності і стабільного психоемоційного стану. Ми ж протягом року змушені задовольнятися тільки вихідними і святковими днями. Отже, чесно зароблена відпустка просто зобов’язана компенсувати всі навантаження і відновити резерви організму.
План дій
По всьому світу поступово знімаються обмеження, і туманна перспектива літнього відпочинку потроху проясняється. Всі ми, звичайно, відчайдушно сподіваємося, що кордони відкриються, але, мабуть, цей курортний сезон буде істотно відрізнятися від попередніх.
Швидше за все, загальносвітовим трендом стане внутрішній туризм, і українцям в більшості своїй доведеться проводити відпустку, не залишаючи меж країни. З одного боку, вибір у нас великий, в Україні пропонується відпочинок на будь-який смак і бюджет. З іншого – можна сміливо прогнозувати сплеск цін на послуги, що викликаний підвищеним попитом і напливом туристів на вітчизняні курорти.
Куди б ми не відправлялися в кінцевому підсумку, базовий кошторис відпустки формується виходячи з основних показників.
- Напрямок. Зрозуміло, до пункту прибуття ще слід дістатися. Літак, поїзд, автобус, особистий автомобіль – стаття транспортних витрат може качнути бюджет відпустки в ту чи іншу сторону.
- Час поїздки. У кожній країні існує поняття «високий сезон». Це – найбільш привабливий для відпочиваючих часовий проміжок, пов’язаний, як правило, з кліматичними особливостями. Внаслідок цього ціни на курорті, скажімо, в липні будуть на порядок вище, ніж в більш прохолодному і дощовому травні.
- Мета подорожі. Скромний уїк-енд, стандартний пакет «7 днів – 8 ночей», пара місяців на березі моря, спокійна сімейна відпустка або бурхливий відпочинок молодої пари. У кожного – свій сценарій ідеального літа, і ніяких грошей не шкода, щоб втілити його в життя.
Макс. сума: | 750 000 грн. |
Ставка: | До 3,3% |
Термін кредиту: | До 84 міс. |
Мін. сума: | 5 000 грн. |
Де взяти грошей на відпустку
Якісний відпочинок зазвичай асоціюється з непомірними витратами, але не завжди це відповідає істині. Сьогодні мандрівники точно знають, як можна безболісно заощадити на будь-якому етапі поїздки. Своїми відкриттями вони щедро діляться на спеціальних інтернет-майданчиках і тематичних форумах. Це стосується всіх аспектів: де жити, як харчуватися, яким транспортом користуватися та ін.
І все ж, з порожніми кишенями у відпустку не поїдеш, тому будемо думати, як роздобути необхідну суму.
Як відомо, нам доступні два джерела доходів:
- активний: офіційна зарплата і підробітки, які залежать від ваших здібностей, талантів і наявності вільного часу;
- пасивний: включаємо «режим економії», регулярно відкладаємо певний відсоток від доходів, при наявності вільної нерухомості – здаємо її в оренду і т. д.
Якщо заздалегідь задатися метою накопичити на відпустку, то за рік може набігти сума, якої вистачить на здійснення найсміливіших літніх планів.
У разі, коли накопичень явно недостатньо, єдиним виходом залишається відпочинок в борг. Звичайно, через переплату подорож обійдеться дорожче, але так ви будете впевнені, що грошей точно вистачить, і відпустка не пройде даремно.
Банк
Оскільки фінустанови не практикують поділ позик на окремі категорії (відпочинок, ремонт, весілля і т.д.), українці можуть розраховувати на два види кредиту.
- Беззаставний кредит готівкою. Видається при наданні стандартного пакету документів: паспорт, ІПН, довідка про доходи. Остання при цьому безпосередньо впливає на обсяг позики – розрахунок максимальної суми залежить від щомісячного окладу і, крім того, від актуального кредитного навантаження (якщо таке є). Процентна ставка становить в середньому 30-60% річних, а погашення позики відбувається частинами щомісяця.
- Кредитна картка. Ефективна процентна ставка при цьому виді позики становить в середньому 60% річних. Однак безвідсотковий період (50-90 днів) дає можливість використовувати гроші банку безкоштовно, що дозволяє говорити про кращі умови отримання кредиту. Кредитка підходить для безготівкових розрахунків і може використовуватися в закордонних поїздках.
Для вигідних взаємин з банком потрібно відповідати його вимогам і бути надійним платоспроможним клієнтом. Тільки в цьому випадку кредит на відпочинок виправдає ваші очікування.
Сума позики: | 15 000 грн. |
Термін позики: | 1-30 днів |
Ставка на день: | До 1,7% |
Кредитна історія: | Будь-яка |
МФО
Мікрофінансові організації зарекомендували себе як безвідмовні і моментальні кредитори, виключно лояльні до позичальників. Тут без проблем нададуть позику всім тим, кому відмовили банки. І при цьому не будуть вимагати зайвих довідок, поручителів або застав.
Якщо ви звернулися в МФО вперше в житті, не розраховуйте на схвалення великої суми. На жаль, вона складе всього 3-5 тисяч гривень. Зате є шанс взяти її під «нульовий» відсоток – такий бонус новим клієнтам надають багато організацій. Наступні звернення в МФО принесуть вам до 20 тисяч гривень.
Мікропозики будуть особливо корисні в тих випадках, коли подорож виникла на горизонті раптово, наприклад, вам запропонували «палаючий» тур. І в цьому випадку висока процентна ставка стане доречною платою за здійснення мрії – більш доступного відпочинку на Балі або, скажімо, Мальдівах.
Турагентство
Багато туристичних фірм України йдуть назустріч клієнту і практикують надання путівок в кредит. Щоб скористатися подібною пропозицією, потрібно вибрати напрямок, що вас цікавить, і пред’явити паспорт та ІПН.
На місці оформляються два документи:
- договір на туристичне обслуговування;
- угода про кредит або розстрочку.
Далі турагентство відправляє заявку в кредитну організацію. У разі позитивної відповіді укладається окремий договір між клієнтом, банком і туристичною фірмою. Гроші переводяться на розрахунковий рахунок агентства, а завдання позичальника – повернути борг безпосередньо фінустанові. Як правило, вартість туру розбивається на 3-5 платежів, а комісія за розстрочку складе 10-20%.
Тур в кредит є цікавим і гідним уваги способом відпочинку. Єдиний нюанс – доступний він не всім. Щоб банк схвалив заявку, ваша кредитна історія повинна бути кришталево чистою, і ніяких поточних заборгованостей!
Таким чином, тимчасові грошові труднощі – не привід відмовляти собі у відпочинку і тих задоволеннях, які нам дарує літо. Взяти кредит на відпустку можна легко, і досить просто буде розплатитися з боргами, коли ми повернемося з подорожі повними сил і енергії. Пам’ятайте: літо – це маленьке життя і величезне щастя, і необхідно встигнути насолодитися ним сповна, адже воно так швидко проходить!