Де взяти гроші на відпочинок

Де взяти гроші на відпочинок

Залишився позаду важкий трудовий рік, і всі наші думки присвячені майбутній довгоочікуваній відпустці. Не так важливо, в якому форматі вона пройде: чи буде це дорогий заморський курорт, похід в гори, заміська дача або модний нині екотуризм. Головне – повне «перезавантаження» втомленого організму, позитивні емоції і яскраві враження.

Останні світові події піднесли нам вкрай неприємний сюрприз. Глобальне поширення коронавірусу обмежило свободу переміщення і ускладнило звичне планування літнього відпочинку. І, в той же час, вимушений карантин боляче вдарив по кожному гаманцю. Тим не менш, ми не можемо допустити, щоб таке сонячне і бажане літо пройшло даремно.

Brobank.уа поділиться порадами про те, як і де в Україні можна знайти гроші для повноцінної відпустки. Зрештою, віруси були, є і будуть, а ми повинні зустрічати їх у всеозброєнні: відпочилими і з міцним імунітетом.

Всі – у відпустку!

Більшість з нас – трудоголіки. Хтось вимушений, бо інакше не прогодувати сім’ю, а хтось відданий своїй справі без залишку. Причин може бути багато, а результат один: ми проводимо на роботі все більше часу. А тим часом медики починають бити на сполох – близько 25% людей отримують проблеми зі здоров’ям саме через відсутність повноцінного відпочинку.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 44,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

При тривалому фізичному та емоційному навантаженні дуже швидко проявляються ознаки хронічної втоми:

 • порушення сну;
 • неуважність, забудькуватість;
 • зниження працездатності;
 • прояви невмотивованої агресії;
 • перепади настрою, депресія;
 • ослаблення імунної системи.

Британські вчені вивели алгоритм, згідно з яким кожні 63 робочих дні повинні змінюватися періодами відпочинку. Це – ідеальний режим для оптимальної роботи мозку, високої працездатності і стабільного психоемоційного стану. Ми ж протягом року змушені задовольнятися тільки вихідними і святковими днями. Отже, чесно зароблена відпустка просто зобов’язана компенсувати всі навантаження і відновити резерви організму.

План дій

По всьому світу поступово знімаються обмеження, і туманна перспектива літнього відпочинку потроху проясняється. Всі ми, звичайно, відчайдушно сподіваємося, що кордони відкриються, але, мабуть, цей курортний сезон буде істотно відрізнятися від попередніх.

Визначтеся з придатним форматом відпочинку

Швидше за все, загальносвітовим трендом стане внутрішній туризм, і українцям в більшості своїй доведеться проводити відпустку, не залишаючи меж країни. З одного боку, вибір у нас великий, в Україні пропонується відпочинок на будь-який смак і бюджет. З іншого – можна сміливо прогнозувати сплеск цін на послуги, що викликаний підвищеним попитом і напливом туристів на вітчизняні курорти.

Куди б ми не відправлялися в кінцевому підсумку, базовий кошторис відпустки формується виходячи з основних показників.

 1. Напрямок. Зрозуміло, до пункту прибуття ще слід дістатися. Літак, поїзд, автобус, особистий автомобіль – стаття транспортних витрат може качнути бюджет відпустки в ту чи іншу сторону.
 2. Час поїздки. У кожній країні існує поняття «високий сезон». Це – найбільш привабливий для відпочиваючих часовий проміжок, пов’язаний, як правило, з кліматичними особливостями. Внаслідок цього ціни на курорті, скажімо, в липні будуть на порядок вище, ніж в більш прохолодному і дощовому травні.
 3. Мета подорожі. Скромний уїк-енд, стандартний пакет «7 днів – 8 ночей», пара місяців на березі моря, спокійна сімейна відпустка або бурхливий відпочинок молодої пари. У кожного – свій сценарій ідеального літа, і ніяких грошей не шкода, щоб втілити його в життя.
Макс. сума: 750 000 грн.
Ставка: До 3,3%
Термін кредиту: До 84 міс.
Мін. сума: 5 000 грн.

Де взяти грошей на відпустку

Якісний відпочинок зазвичай асоціюється з непомірними витратами, але не завжди це відповідає істині. Сьогодні мандрівники точно знають, як можна безболісно заощадити на будь-якому етапі поїздки. Своїми відкриттями вони щедро діляться на спеціальних інтернет-майданчиках і тематичних форумах. Це стосується всіх аспектів: де жити, як харчуватися, яким транспортом користуватися та ін.

І все ж, з порожніми кишенями у відпустку не поїдеш, тому будемо думати, як роздобути необхідну суму.

Як відомо, нам доступні два джерела доходів:

 • активний: офіційна зарплата і підробітки, які залежать від ваших здібностей, талантів і наявності вільного часу;
 • пасивний: включаємо «режим економії», регулярно відкладаємо певний відсоток від доходів, при наявності вільної нерухомості – здаємо її в оренду і т. д.

Якщо заздалегідь задатися метою накопичити на відпустку, то за рік може набігти сума, якої вистачить на здійснення найсміливіших літніх планів.

Будьте певні - кредит компенсує всі витрати

У разі, коли накопичень явно недостатньо, єдиним виходом залишається відпочинок в борг. Звичайно, через переплату подорож обійдеться дорожче, але так ви будете впевнені, що грошей точно вистачить, і відпустка не пройде даремно.

Банк

Оскільки фінустанови не практикують поділ позик на окремі категорії (відпочинок, ремонт, весілля і т.д.), українці можуть розраховувати на два види кредиту.

 1. Беззаставний кредит готівкою. Видається при наданні стандартного пакету документів: паспорт, ІПН, довідка про доходи. Остання при цьому безпосередньо впливає на обсяг позики – розрахунок максимальної суми залежить від щомісячного окладу і, крім того, від актуального кредитного навантаження (якщо таке є). Процентна ставка становить в середньому 30-60% річних, а погашення позики відбувається частинами щомісяця.
 2. Кредитна картка. Ефективна процентна ставка при цьому виді позики становить в середньому 60% річних. Однак безвідсотковий період (50-90 днів) дає можливість використовувати гроші банку безкоштовно, що дозволяє говорити про кращі умови отримання кредиту. Кредитка підходить для безготівкових розрахунків і може використовуватися в закордонних поїздках.

Для вигідних взаємин з банком потрібно відповідати його вимогам і бути надійним платоспроможним клієнтом. Тільки в цьому випадку кредит на відпочинок виправдає ваші очікування.

Сума позики: 15 000 грн.
Термін позики: 1-30 днів
Ставка на день: До 1,7%
Кредитна історія: Будь-яка

МФО

Мікрофінансові організації зарекомендували себе як безвідмовні і моментальні кредитори, виключно лояльні до позичальників. Тут без проблем нададуть позику всім тим, кому відмовили банки. І при цьому не будуть вимагати зайвих довідок, поручителів або застав.

Якщо ви звернулися в МФО вперше в житті, не розраховуйте на схвалення великої суми. На жаль, вона складе всього 3-5 тисяч гривень. Зате є шанс взяти її під «нульовий» відсоток – такий бонус новим клієнтам надають багато організацій. Наступні звернення в МФО принесуть вам до 20 тисяч гривень.

Мікропозики будуть особливо корисні в тих випадках, коли подорож виникла на горизонті раптово, наприклад, вам запропонували «палаючий» тур. І в цьому випадку висока процентна ставка стане доречною платою за здійснення мрії – більш доступного відпочинку на Балі або, скажімо, Мальдівах.

Турагентство

Багато туристичних фірм України йдуть назустріч клієнту і практикують надання путівок в кредит. Щоб скористатися подібною пропозицією, потрібно вибрати напрямок, що вас цікавить, і пред’явити паспорт та ІПН.

Турагенства співпрацюють тільки з надійними клієнтами

На місці оформляються два документи:

 • договір на туристичне обслуговування;
 • угода про кредит або розстрочку.

Далі турагентство відправляє заявку в кредитну організацію. У разі позитивної відповіді укладається окремий договір між клієнтом, банком і туристичною фірмою. Гроші переводяться на розрахунковий рахунок агентства, а завдання позичальника – повернути борг безпосередньо фінустанові. Як правило, вартість туру розбивається на 3-5 платежів, а комісія за розстрочку складе 10-20%.

Тур в кредит є цікавим і гідним уваги способом відпочинку. Єдиний нюанс – доступний він не всім. Щоб банк схвалив заявку, ваша кредитна історія повинна бути кришталево чистою, і ніяких поточних заборгованостей!

Таким чином, тимчасові грошові труднощі – не привід відмовляти собі у відпочинку і тих задоволеннях, які нам дарує літо. Взяти кредит на відпустку можна легко, і досить просто буде розплатитися з боргами, коли ми повернемося з подорожі повними сил і енергії. Пам’ятайте: літо – це маленьке життя і величезне щастя, і необхідно встигнути насолодитися ним сповна, адже воно так швидко проходить!

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.