Які документи потрібні для отримання кредитної картки

Які документи потрібні для отримання кредитної картки

В останні роки кредитки впевнено перемагають у боротьбі за уми українців і за почесне місце в їхніх гаманцях. Без сумніву, навіть запеклому скептику стало ясно, що в цивілізованому світі немає більш зручного інструменту для розрахунків. Тим більше, що гроші на оплату покупок ми беремо не зі своєї кишені, а з банківської.

Раціональне використання кредитної картки може значно змінити якість нашого життя на краще. В межах схваленого ліміту позичальникові стають доступні ті матеріальні блага, які зазвичай виходять за рамки повсякденного бюджету.

Brobank.уа зібрав воєдино інформацію, яка стане в нагоді тим, хто ще не встиг обзавестися кредитною карткою. Ви дізнаєтеся, як вибрати найкращий «пластик» в Україні і які документи знадобляться для його оформлення.

Банківські картки: що потрібно знати

Центральним продуктом будь-якої фінансової установи є пластикові картки, випущені на базі популярної платіжної системи. Насправді їх затребуваність вкрай висока, і складно зустріти людину, яка не була би власником тієї чи іншої картки.

Головна функція кредитних та дебетових карт-безготівкова оплата

Банки емітують два види платіжних інструментів: дебетові та кредитні. Отже, щоб зробити правильний вибір, ви повинні розуміти різницю між ними.

 1. Дебетова картка. Забезпечує швидкий доступ до персонального банківського рахунку, де зберігаються особисті грошові кошти. Перш за все, це – найзручніший інструмент для отримання зарплати, пенсії, стипендії, переказів від близьких людей, а також всіх видів соціальних виплат і допомог.
 2. Кредитна картка. Свого роду банківська позика, надана клієнту в безготівковій формі. Однак, на відміну від споживчого кредиту, не вимагає звіту про цільове використання. Обсяг доступних коштів обмежується схваленим лімітом.

Обидва види «пластика» використовуються однаково: для безготівкової оплати в торгових мережах та Інтернеті, грошових переказів, зняття готівкових коштів в банкоматах і розрахунків за кордоном. Єдина відмінність полягає в тому, що за дебетовою карткою ми витрачаємо власні накопичення, а за кредитною – гроші банку.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 44,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

Класифікація кредитних карт

У нашій країні всі кредитки переважно відносяться до міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard. Завдяки цьому тримач «пластика» має право здійснювати розрахунки не тільки в межах України, а й по всьому світу. Поряд з міжнародними, існують і внутрішньодержавні локальні системи, однак вони куди менше затребувані споживачем.

На другому місці за значимістю стоїть поділ за статусом обслуговування. Саме від цієї градації буде залежати набір умов і додаткових зручностей у використанні БПК.

 1. Класичні карти. Пропонують стандартний набір функцій, яких цілком достатньо для використання «пластика» за прямим призначенням. Як правило, такі карти випускаються і обслуговуються безкоштовно. Тим часом, клієнт може замовити індивідуальний дизайн, наприклад, зі своєю фотографією, або іменну кредитку. У цьому випадку доведеться заплатити від 150 до 200 гривень. Приклади стандартних карт: Visa Classic, Mastercard Standard.
 2. Привілейовані карти («золоті», «платинові», елітні персонального випуску та ін.). Можливості «пластика» преміального рівня розширюються за рахунок додаткових послуг. Серед них варто відзначити підвищений кредитний ліміт, включення в програми лояльності, знижки і бонуси в партнерських мережах, всілякі страховки. Випуск подібної карти може обійтися в суму до 1000 гривень, а вартість річного обслуговування – до 3600 гривень. Разом з тим, є можливість заощадити: при виконанні деяких умов банку обслуговування стає безкоштовним. Приклади привілейованих карт: Visa Gold, Visa Platinum, Mastercard Gold, Mastercard Platinum.

В незалежності від виду, кожна карта має певний термін дії, індивідуальний номер і CVV-код. Тим самим унікальність «пластика» гарантує повний захист проведених фінансових операцій.

Не розголошуйте стороннім особам дані вашої картки!

Кредитний ліміт – як отримати більше

Розмір суми, яку банк готовий вам виділити, може істотно відрізнятися від заявленої в рекламі, і точно не на вашу користь. Насправді встановлення ліміту буде відбуватися в індивідуальному порядку і залежати від цілого ряду факторів:

 • офіційне працевлаштування і рівень доходів не тільки ваші, але і членів сім’ї;
 • відкриті кредити в цьому та інших банках;
 • якість кредитної історії;
 • наявність цінного майна і терміни володіння ним;
 • поїздки за кордон протягом останнього року;
 • ступінь взаємодії з банком (участь у зарплатному проекті, діючі депозити або вклади).

Проте, не поспішайте приходити у відчай, якщо схвалена сума набагато менше тієї, на яку ви розраховували. Кредитний ліміт – величина гнучка і непостійна. Так, з часом можна сміливо претендувати на його збільшення, якщо дотримуватися деяких правил:

 • кредитку потрібно використовувати якомога частіше, причому не тільки для покупки предметів першої необхідності, інакше у банку виникнуть сумніви у вашій платоспроможності;
 • закрийте інші наявні кредити, щоб зменшити фінансове навантаження;
 • повертайте витрачені кошти на картрахунок вчасно;
 • користуйтеся іншими продуктами банку (за винятком кредитів).
Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 24%
Пільг. період: 0 днів
Обслуговування: 120 грн./рік

Пільговий період: гроші даром

Найпривабливішою стороною кредиток є наявність фіксованого терміну, під час якого відсотки за використання коштів не нараховуються. Це, у всіх сенсах, щасливий час (зазвичай до 50-60 днів), коли повернути на рахунок потрібно рівно стільки, скільки витратив.

Кожен банк диктує власні правила активації грейс-періоду. В результаті дія безвідсоткового терміну може починати відлік або щомісяця того числа, коли була видана карта, або з дня першої операції.

В цілому пільговий період ділиться на розрахунковий і платіжний етапи. Під час першого клієнт витрачає гроші на свій розсуд, але в рамках кредитного ліміту. Отже, на другому етапі слід встигнути закрити борг у повному обсязі.

Кешбек: платимо менше

Ще одна приваблива особливість кредиток, коли частина коштів, витрачених на покупку, повертається назад на рахунок. Банки встановлюють кешбек або на абсолютно всі покупки (тоді він становитиме не більше 1%), або на товари окремих категорій (в цьому випадку мова йде про 10-20%).

Мандрівники все частіше обирають кешбек

Також можна зустріти Cash Back «милями». Це – варіант, що вкрай вигідний для мандрівників, які можуть таким чином оплачувати квитки на поїзд або літак, бронювати готелі та ін.

Зрозуміло, умови повернення коштів неоднакові в різних організаціях, тому при виборі карти з кешбеком потрібно врахувати наступні моменти:

 • чи будуть вам цікаві пропоновані категорії товарів з підвищеною винагородою;
 • чи не вимагає кешбек виконання окремих вимог, наприклад, за розміром щомісячних витрат;
 • рівень мінімальної планки виплат не повинен бути занадто низьким.

Більш того, майте на увазі, що Cash Back піддається оподаткуванню на доходи фізичних осіб, а також військовому збору, тому бонусна сума буде меншою.

Макс. сума: 200 000 грн.
Ставка: Від 0,01%
Термін кредиту: До 60 міс.
Мін. сума: 2 000 грн.

Документи для оформлення кредитки

Умови, які висувають банки для отримання карт, набагато лояльніше до споживача, ніж при оформленні кредитів. Загальні для всіх організацій вимоги включають наступні пункти.

 1. Діючий паспорт громадянина України.
 2. ІПН.
 3. Реєстрація в будь-якому регіоні країни (виключаючи зону проведення ООС та АР Крим).
 4. Вік від 21 до 70 років (рідше – від 18 років).
 5. Факт офіційного працевлаштування, стаж від 3 місяців і довідка про доходи обов’язкові далеко не у всіх випадках, карту з невеликим кредитним лімітом банк може видати тільки за паспортом та ІПН. Однак надання підтверджуючих дохід документів позитивно позначиться на розмірі кредитного ліміту.

Якщо ви претендуєте на отримання картки преміального рівня, будьте готові запропонувати фінустанові додаткові документи:

 1. Закордонний паспорт.
 2. Водійське посвідчення і техпаспорт на автомобіль.
 3. Декларація про доходи ФОП.

Віртуальні карти зручні для онлайн-шопінгу

Кредитку сьогодні можна оформити як у відділенні банку, так і онлайн, не виходячи з дому. Крім того, все більшої популярності набувають карти віртуальні – як кредитні, так і дебетові. Такий платіжний інструмент не має фізичного носія і володіє функціоналом звичних пластикових карт.

Таким чином, без зайвого клопоту і з мінімальним пакетом документів кожен повнолітній громадянин України може стати власником кредитної картки – ідеального інструменту для безготівкових розрахунків.

Щоб вибір виявився вдалим і найбільш вигідним, вибирайте ваш «зарплатний» банк або організацію, де ви не один рік обслуговуєтеся. Також звертайте увагу на тривалість пільгового періоду, умови кешбека, ймовірні комісії та можливі переплати.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.