Хто такі антиколектори в Україні

Хто такі антиколектори в Україні

Перманентні економічні кризи в Україні змушують громадян, з одного боку, все частіше звертатися за позиковими коштами, а з іншого – начисто позбавляють їх можливості якісно виконувати зобов’язання та своєчасно сплачувати борги.

Коли взаємини кредитора і позичальника дають тріщину, до вирішення проблеми приєднується третя сторона – колектори, що виконують одночасно дві функції: вибивання грошей з боржника і перетворення його життя на пекло.

Самостійно пережити цькування і перевести ситуацію в конструктивне русло не кожному під силу, але необхідність боротися самотужки відпаде, якщо звернутися за допомогою до професіоналів.

Brobank.уа розповість, що, власне, роблять антиколектори, які послуги надають і якими методами рятують нас від претензій факторингових агентств.

Макс. сума: 750 000 грн.
Ставка: До 3,3%
Термін кредиту: До 84 міс.
Мін. сума: 5 000 грн.

Чи так страшні колектори

Здійснення заходів по збору боргів (факторинг) в Україні балансує на самому краю законності. Колекторська практика не має ані найменших правових обґрунтувань і не підпадає під державне регулювання. Такою діяльністю займаються як самі банки, так і юридичні компанії, які отримали ліцензію, яку, до речі сказати, досить складно одержати, а втратити – дуже навіть просто.

Деятельность коллекторов не урегулирована законодательно

Тому на явне порушення закону колектори не підуть, в їх арсеналі – широкий спектр психологічних прийомів впливу:

 • телефонні дзвінки з погрозами в будь-який час доби як безпосередньо боржнику, так і його родичам або колегам;
 • спроби вийти на особистий контакт за місцем проживання «жертви»;
 • пред’явлення фальшивих судових рішень або повісток та ін.

У контексті подібних подій важливо розуміти, що все, що відбувається – не більш ніж банальне залякування, розраховане на вашу необізнаність в області закону і права, а також на недостатню психологічну стійкість, яка розхитується методично і вміло.

Чинне законодавство наділяє правом стягувати борги тільки державних виконавців і єдино за рішенням суду. Припинити знущання колекторів і розрубати гордіїв вузол кредитної заборгованості цілком можливо, причому абсолютно легальними методами.

Сума позики: 15 000 грн.
Термін позики: 1-30 днів
Ставка на день: До 1,7%
Кредитна історія: Будь-яка

Антиколектори: хто вони

Як правило, протидіють колекторам юридичні фірми, що мають в штаті вузькопрофільних фахівців, при цьому методи їх законні, а діяльність повністю вкладається в правові межі. У сфері їх впливу знаходиться розв’язування конфлікту між кредитором і боржником, яке так чи інакше призводить до повернення позички, але на умовах, здатних примирити обидві сторони.

Антиколектори улагоджують конфлікт між банком і боржником

Послугами антиколекторів можуть скористатися як фізичні особи, так і організації, а їх затребуваність знаходиться на незмінно високому рівні, що обумовлено глобальною закредитованістю населення.

Звернення до антиколекторів зазвичай відбувається в кульмінаційний період історії з заборгованістю, коли у боржника більше не залишається простору для маневру. Зазначимо, що дії банку по відношенню до неплатників послідовно проходять кілька стадій.

 1. Нагадування про виплати з розрахунком актуальної суми боргу.
 2. В залежності від ситуації: пропозиція реструктуризації або рефінансування.
 3. Включення досудових методів стягнення.
 4. Суд або перепродаж боргу колекторам.

Головною помилкою боржників може стати прагнення позбутися з допомогою антиколекторів лише від терору і переслідувань з боку факторингового агентства, а зовсім не рішення проблеми з виплатами. Так, колектори залишать вас у спокої, але борг нікуди не дінеться, а затягування часу загрожує стрімким зростанням суми, що підлягає оплаті.

Функції антиколекторських служб

У переліку юридичних послуг міститься переконливий набір механізмів, здатних не тільки врятувати від колекторів змучених нерівною боротьбою боржників, а й поставити крапку в епопеї із заборгованістю.

Антиколектори допоможуть здійснити реструктуризацію боргу

 1. Як тільки в гру вступають антиколектори, настирлива активність і рівень домагань співробітників банків і колекторів різко знижуються. Фахівці допомагають клієнту вибудувати правильну лінію поведінки, перемикають на себе телефонне спілкування, в крайніх випадках можуть організувати і фізичний захист.
 2. На підставі детального аналізу кредитних документів антиколектори дають юридичну оцінку конфлікту, попутно розкриваючи порушення і невідповідності.
 3. Будь-які переговори з кредиторами пройдуть успішніше, якщо їх проводить фахівець. Результатом можуть стати: реструктуризація, відстрочка, кредитні канікули, зменшення суми боргу, штрафів або комісій і т. д. Нерідко вдається оскаржити і сам кредитний договір.
 4. Повний судовий супровід: підготовка документів, збір доказів фінансової неспроможності, перегляд договору з фіксацією остаточної суми (істотно зменшеною), запуск процедури банкрутства, затягування судового процесу, апеляційне та касаційне оскарження рішення, подання зустрічних позовів.

Примітно, що антиколектори в окремих випадках трансформуються в колекторів, що діють вже від вашого імені. У цій іпостасі вони допомагають «вибити» гроші з депозитів, які мають термін дії, що минув, або достроково їх розірвати, розібратися з завислими виплатами від страхових компаній та ін.

Макс. ліміт: 50 000 грн.
Ставка на рік: 43,2%
Пільг. період: До 55 днів
Обслуговування: 0 грн.

Як вибрати «правильного» антиколектора

Успіх вашої справи буде цілком залежати від професіоналізму юриста. Варто також враховувати наявність величезної кількості шахраїв, процвітаючих на некомпетентності і неуважності клієнтів. Тому при виборі фахівця будьте особливо уважні і враховуйте всі нюанси.

Обов'язково укладайте договір із антиколектором

 • Інтернет вам на допомогу: знайдіть офіційний сайт компанії; ознайомтеся з переліком послуг і ліцензіями; перевірте резюме, досвід роботи і спеціалізацію юристів, термін роботи на українському ринку, результати діяльності та відгуки клієнтів.
 • Не спокушайтеся свідомо нездійсненними обіцянками. Все, що може гарантувати сумлінний фахівець – це грамотна підготовка документів, судовий супровід, максимально можливе зменшення суми претензії. Обіцянками стовідсоткового виграшу і повного розорення кредитора виплатою моральної шкоди вас намагаються заманити в свої тенета шахраї.
 • Жоден поважаючий себе антиколектор не обійдеться без зв’язків в місцевій адміністрації, банках і страхових компаніях, лікарнях і автосервісах. Це полегшує пошук додаткових обставин для захисту клієнта.
 • У договорі слід чітко прописати всі тонкощі ваших взаємовідносин: не тільки перелік послуг і їх вартість, але і гарантії, а також обставини, що не залежать від юриста (наприклад, підготовка документів та представництво інтересів в суді може і не привести до виграшу).
 • При оформленні нотаріальної довіреності на вчинення певних дій від імені клієнта можна видозмінювати стандартну форму, залишаючи тільки ті пункти і формулювання, що цікавлять вас. Це обмежить повноваження антиколектора і послужить додатковим засобом захисту від незаконних актів.

Таким чином, легальний сумлінний антиколектор здатний ефективно захистити права боржника, що робить його допомогу безцінною на будь-якому етапі виникнення проблеми з виплатою кредиту. Послуги юристів обходяться недешево і залежать від складності ситуації, що, втім, з лишком компенсується компетентним сприянням, що знаходиться в повній відповідності з законодавством України.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.