Як заробити в період пандемії

Як заробити в період пандемії

Рано чи пізно ми переможемо коронавірус – зрештою, людство стикалося і не з такими викликами. Але поки він б’є нас по всіх фронтах: забирає здоров’я і життя, заганяє в ізоляцію, позбавляє роботи і витягує останні копійки, що були відкладені на «чорний день». Держави страждають нарівні зі своїми громадянами – такого падіння світової економіки (близько 3%) не було з часів Великої депресії.

Brobank.уа пропонує практичні поради, як забезпечити себе стабільним доходом під час кризи і які сфери діяльності в Україні найперспективніші з точки зору заробітку.

Вибір напрямку

Безумовно, сама ідея почати свою справу саме сьогодні, коли підприємства закриваються, фірми розоряються, а працівники опиняються на вулиці, здається трохи божевільною. День у день ми спостерігаємо, як обнуляються успішні тренди, а безпрограшні ще вчора стратегії демонструють повну неспроможність. Діяльність багатьох компаній ледь тліє, про надприбутки мова вже не йде, завдання одне – залишитися на плаву.

Проте, існує й інша реальність. Саме криза дала поштовх до зростання тим підприємствам, які зуміли вчасно зорієнтуватися, адаптуватися до нових реалій і переформатувати підхід до ведення бізнесу. Це – мобільні сучасні стартапи, що чуйно реагують на зміни обстановки в світі.

Виявіть актуальні потреби людей

Щоб вивести формулу успіху, перш за все слід зрозуміти, в яких товарах і послугах має найбільшу потребу сьогоднішній споживач. Не секрет, що існують базові потреби, на які не в силах вплинути жодна криза, а також виникають нові, що викликані специфікою поточної ситуації.

Ідеї для актуального бізнесу повинні виникати з поведінкових особливостей людей, що змушені жити в умовах пандемії.

 1. Потреба в продуктах харчування.
 2. Турбота про своє здоров’я і безпеку.
 3. Вимушена економія.
 4. Неможливість контактувати із зовнішнім світом в повному обсязі.
 5. Прагнення до колаборації, хоча б і в онлайн-форматі, для спільного подолання проблем.
 6. Необхідність розширення горизонтів, навчання новій спеціальності або підвищення кваліфікації.
 7. Потреба в психологічній підтримці.

Багато «карантинних» бізнес-ідей вже отримали свій розвиток і почали приносити реальний дохід своїм розробникам, не вимагаючи при цьому серйозних капіталовкладень на початковому етапі.

Макс. сума: 200 000 грн.
Ставка: Від 0,01%
Термін кредиту: До 60 міс.
Мін. сума: 2 000 грн.

Продукти харчування

Що б не сталося, люди не можуть перестати їсти. Так, в складний фінансовий період витрати на їжу знизяться, меню максимально спроститься, а делікатеси і зовсім зникнуть з раціону, але це – найперспективніший напрямок для бізнесу в усі часи. Зауважимо, найменш схильний до потрясінь і криз.

Включитися в комерційну сферу, що пов’язана з їжею, можна декількома способами.

 1. Сільськогосподарська діяльність. Фермерські продукти – наймодніший світовий тренд. Продаж натуральних продуктів (починаючи від зелені і закінчуючи молоком і м’ясом) може приносити стабільний дохід, особливо, якщо організувати доставку і забезпечити відповідну рекламу. Спосіб – робочий, зрозуміло, для сільських жителів або власників дач, а також присадибних ділянок.
 2. Домашня їжа на замовлення. Як не дивно, карантин тільки підстьобнув розвиток цього молодого напрямку. Випічка всіх видів, комплексні обіди, детокс-коктейлі, суші – домашнім кулінарам є, де проявити свої таланти. А з рекламою впораються соціальні мережі і «сарафанне радіо».
 3. Стрітфуд і вендінг. У той час, як ресторани і кафе зазнають збитків через карантинні обмеження, свій шанс отримали точки продажу вуличної їжі. Не менш перспективними в умовах обмежень фізичних контактів є автомати з продажу кави або різних снеків. Правда, цей спосіб заробітку потребує початкових капіталовкладень і загрожує складнощами з отриманням дозволів, але при цьому швидко окупається.

Автомати з їжею та напоями досить швидко окупляться

Варто відзначити, що в сфері харчування на перший план виходить суворе дотримання санітарних норм. Крім того, особливу увагу варто приділити логістиці та взаємодії зі споживачем відповідно до нових правил.

Захисні маски

Цей аксесуар міцно і, мабуть, надовго увійшов в наше життя. Всі ми пам’ятаємо небувалий ажіотаж на початку пандемії, коли медичну маску не можна було купити ні в одній аптеці. На тотальному дефіциті такого життєво важливого предмета непогано заробили нечисті на руку «бізнесмени». Але нас цікавить не безсовісна спекуляція, а чесний заробіток і цілком легальне виробництво масок на дому.

Далеко не всім подобається носити одноразові медичні або багаторазові марлеві маски. Людям, особливо молодим, властиво бажання залишатися модними і красивими навіть в період тотальних обмежень. Попит народжує пропозицію – майстрині з навичками шиття і дизайнерськими задатками створюють по-справжньому унікальні аксесуари.

У гонитві за оригінальністю, однак, не варто забувати про основну функцію маски – захист від проникнення вірусних частинок. Тому питання яскравого декору відсуваємо на другий план і слідуємо правилам:

 • матеріал виготовлення – бавовняна тканина з щільним переплетенням волокон;
 • ергономічність – щільне прилягання маски до нижньої частини обличчя, що не утрудняє при цьому дихання;
 • для більшого захисту з внутрішньої сторони можна пришити кишеньку для змінного вкладиша з нетканого матеріалу.

Першими на підвищений попит відреагували імениті бренди. Сьогодні столичні модники хизуються в масках від Fendi, Louis Vuitton або Alexander Wang. Правда, це скоріше статусні предмети, ніж реальний захист від вірусу. Чого не можна сказати про найдорожчий у світі аксесуар від ізраїльських ювелірів (Yvel, 1,5 млн доларів), в який вставляється одноразова медична маска з високим ступенем захисту.

Масочний бізнес є прибутковим, але не довгостроковим

Прибутковий нині, цей бізнес зникне разом із закінченням пандемії, так що розглядати в довгостроковій перспективі його не можна.

Перевезення

Власники особистого автотранспорту (і навіть водії зі стажем, але без свого автомобіля) в наш час точно не залишаться без роботи. Переміщення людей і товарів затребуване як ніколи, незважаючи на карантинні заходи, а, можливо, і завдяки їм.

 1. Таксі. Робота у віддаленому форматі і вимушена самоізоляція, звичайно, розвантажують пасажиропотік, але і сам громадський транспорт працює з обмежувальними заходами. Тому служби таксі зараз не страждають від нестачі замовлень. Як варіант, можна зайнятися приватними перевезеннями пасажирів або шукати попутників на відповідних сервісах.
 2. Вантажоперевезення. Маючи у володінні легкий вантажний автомобіль будь-якого типу, можна стати представником вельми затребуваною професії. Активними споживачами послуги є компанії без власної служби доставки, будівельні фірми, приватні клієнти.
 3. Кур’єрський сервіс. Напрямок, який переживає справжній зліт і, один з небагатьох, який відчуває гострий дефіцит кадрів. Ще до пандемії населення оцінило зручність отримання товарів додому, а зараз потреба в послузі зросла багаторазово. Особливим попитом користуються продукти харчування, вода, алкоголь, ліки, одяг, техніка і т.д. При цьому кур’єру необов’язково мати власний автотранспорт – доставка може бути пішою, велосипедною або на машині компанії.
Сума позики: 30 000 грн.
Термін позики: 1-60 днів
Ставка на день: Від 0%
Кредитна історія: Будь-яка

Судячи з усього, найбільш перспективною галуззю в сфері перевезень на довгі часи залишиться кур’єрська служба. Цей бізнес не вимагає особливих вкладень і обіцяє бути досить прибутковим – рентабельність тут досягає 90%. Клієнтську базу можуть складати не тільки приватні особи, а й різні корпоративні структури (торгові фірми, магазини, ресторани та ін.).

Фріланс

Як би дивно це не звучало, але карантин і вимушена ізоляція приносять не тільки збитки. Перебуваючи вдома, людина легко може вийти на новий рівень розвитку, монетизувати свої таланти і знайти, можливо, справу свого життя. Коли зовнішній світ закриває двері, варто звернути увагу на величезний потенціал, який прихований в світі віртуальному.

Вважається, що фріланс – вибір вільних духом людей, тих, хто не виносить щоденної рутини, прив’язки до одного місця і чітких графіків, що визначені начальством. Насправді успішний фрілансер повинен мати високий рівень самодисципліни і відповідальності, щоб продуктивно використовувати час, не відволікаючись на домашні справи. Крім того, потрібно забути про такі атрибути соціального захисту, як оплачувана відпустка, лікарняний, святкові дні.

Фріланс набув особливої актуальності в період пандемії

Існує безліч напрямків для онлайн-роботи. У період пандемії найперспективнішими, мабуть, можна назвати наступні професії:

 • копірайтер: написанням статей і різного роду текстів можуть зайнятися люди, що добре володіють мовою (в ідеалі – не однією);
 • веб-майстер: програміст, створювач сайтів, дизайнер, верстальник легко знайдуть роботу в одному з численних Інтернет-проектів;
 • репетитор: в умовах порушення графіка шкільного навчання зросла потреба в досвідчених педагогах, в пріоритеті – точні науки, іноземні мови, підготовка до ЗНО;
 • інфогуру: просування авторських курсів, вебінарів і марафонів з метою навчання людей новій спеціальності та їх мотивації на шляху до успіху;
 • ілюстратор і графічний дизайнер: без художнього оформлення не обходиться жоден сайт, рекламний матеріал, книга або будь-який інший інфопродукт;
 • SEO-спеціаліст: просування сайтів стабільно користується високим попитом;
 • розробник ПЗ і додатків: завдяки тотальній гейміфікації, що помножена на карантин, напрямок знаходиться на піку затребуваності.

Окремі напрямки можна освоїти за кілька днів, інші ж вимагають серйозної підготовки і бази знань. Але головне – кожен користувач ПК без особливих зусиль може знайти собі заняття до душі і заробити в складні часи.

Таким чином, пандемія – не кінець світу і не безумовний крах стабільного життя. Так, світ змінюється і ніколи не буде колишнім. Але вистояти в нових умовах зможуть тільки цілеспрямовані і впевнені в собі особистості. Не будемо забувати, що найбільші капітали в історії створювалися саме за часів глобальних потрясінь.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 48%
Пільг. період: До 90 днів
Обслуговування: 0 грн.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.