Банки України, які дають кредити

Банки України, які дають кредити

Отже, настав той день, коли стабільне життя дало тріщину, а фінансове благополуччя похитнулося під тиском економічної кризи або особистих проблем. Ніхто не застрахований від такого повороту, надто вже в нестійкий час ми живемо.

Здавалося б, порятунок поруч, адже численні українські банки навперебій пропонують кредитні програми на будь-який смак. Нам тільки і залишається, що вибрати організацію надійніше, а умови – найкращі. Але дуже несподіваною виявляється відмова банку, а, може, і не одного…

Насправді від наших побажань мало що залежить, а свобода вибору – це ілюзія. Кредитори перевіряють потенційних клієнтів дуже ретельно і безжально відсівають ненадійних, на їхню думку, претендентів. Так що правильніше буде сказати, що це банки вибирають нас, а не ми – їх.

Макс. сума: 500 000 грн.
Ставка: Від 9,99%
Термін кредиту: До 5 років
Мін. сума: 1 000 грн.

Brobank.уа допоможе відшукати в довгому списку банків України ті організації, які схвалюють кредити найчастіше, і позначить найбільш поширені причини відмов. Ця інформація заощадить час і нерви в ситуації, коли гроші потрібно роздобути в максимально стислі терміни.

Кредитоспроможність і платоспроможність

Кредитування – болюча тема для українських банків, це – територія їх підвищеної незахищеності та вразливості. Наша з вами безвідповідальність і рекордні обсяги неповернених позик призвели до того, що кредитори перестали довіряти клієнтам і страхують власні ризики всіма можливими способами. Звідси виникають і непомірно високі процентні ставки, і всеосяжні перевірки.

Об’єктивна оцінка надійності позичальника формується після детального вивчення двох головних показників: платоспроможності і кредитоспроможності. Це – той іспит, без якого позику не дадуть, а проходять його далеко не всі. Розглянемо детальніше обидва поняття, щоб зрозуміти різницю між ними.

Задля отримання позики ви повинні бути платоспроможним

Платоспроможність. Потенційна здатність позичальника виконати взяті зобов’язання за певний проміжок часу. Для отримання коефіцієнта вираховується співвідношення заявлених клієнтом коштів до суми платежів. Крім прив’язки до конкретної дати, враховуються виплати за минулий період. Значення коефіцієнта більше 1 є свого роду «прохідним балом» на шляху до схвалення кредиту. Поряд з аналізом актуального фінансового становища позичальника до уваги беруться ризики настання страхових випадків (втрата роботи, хвороба, нещасний випадок тощо).

Кредитоспроможність. Об’єктивна можливість клієнта виконати весь комплекс кредитних зобов’язань, включаючи своєчасне погашення позики і регулярні виплати відсотків. На відміну від платоспроможності, тут інтерес для банку представляють стійкість і подальші перспективи фінансового стану позичальника, а не його минуле і поточне становище. Результати прогнозу безпосередньо впливають на прийняття рішення щодо надання позики, але легко отримати кредит в будь-якому випадку не вийде.

Макс. сума: 500 000 грн.
Ставка: Від 0,001%
Термін кредиту: До 5 років
Мін. сума: 3 000 грн.

Методи перевірки

Заявки на всі без винятку кредитні продукти (споживча позика, іпотека, автокредит, мікропозика та ін.) піддаються процедурі тотальної перевірки.

Традиційно при цьому використовуються 2 способи.

 1. Андеррайтинг. Поглиблене вивчення рівня платоспроможності ймовірного позичальника. Метод передбачає індивідуальний підхід і застосовується до фізичних осіб, які претендують на великі позики (іпотека, автокредит). При аналізі фінансових можливостей клієнта експерт банку (андеррайтер) звертає увагу на наступні показники:
  • рівень доходу;
  • якість кредитної історії;
  • наявність майна, яке може виступати в якості застави.

  В андеррайтинг включаються різні банківські служби (кредитна, юридична, служба безпеки), тому прийняття рішення може розтягнутися на термін до 2 тижнів.

 2. Перевірка вашої кредитоспроможності може тривати до 2 тижнів

 3. Скоринг (автоматичний андеррайтинг). Аналіз платоспроможності проводиться комп’ютерною програмою. Розгляду підлягають сотні різних параметрів, зібраних з різних джерел: анкети клієнта, УБКІ, бази даних МВС, соціальних мереж та ін.

  При цьому деякі критерії не можна назвати очевидними:

  • професійна діяльність клієнта (перевага віддається працівникам бюджетної сфери або державним службовцям, приватна практика і підприємництво вважаються менш стабільними в плані доходів);
  • невідповідність заявленого в анкеті міста проживання зазначеному на сторінці в соцмережі;
  • наявність домашніх вихованців (любителі тварин оцінюються вище).

Скорингові системи використовуються сервісами онлайн-кредитування і банками при видачі невеликих позик. Головна перевага – це швидкість перевірки, яка, як правило, займає від 5 хвилин до 1 години.

Причини відмови

Розраховувати на те, що банк без проблем дасть кредит, можна, але відбувається таке досить рідко. Якщо в результаті скорингової перевірки «прохідний бал» не був набраний, організація може-таки схвалити позику, але вже на своїх умовах. Зазвичай мова йде про зменшення суми або збільшення процентної ставки.

У разі прийняття негативного рішення фінустанова не вважає за потрібне озвучувати причини відмови. Позичальникові залишається тільки гадати, що з нижчепереліченого стало перешкодою на шляху до отримання позики:

Макс. сума: 200 000 грн.
Ставка: 12%
Термін кредиту: До 24 міс.
Мін. сума: 1 000 грн.
 • низький рівень доходів, що не відповідає розміру запитуваної суми;
 • негативний кредитний рейтинг – наслідок минулих помилок і порушень платіжної дисципліни;
 • спроба підтасовування інформації, розкрита пильними банківськими службами;
 • невідповідність вимогам банку, наприклад, мало хто схвалить кредит без офіційного місця роботи, а в деяких випадках – і без стажу.

Лояльні банки

В Україні немає жодної банківської установи, яка точно дасть кредит за першим же зверненням, це – не благодійні організації. Кожна з них має жорстко встановлені правила і звід вимог до позичальника.

Однак деякі кредитні організації можуть собі дозволити проявляти поблажливість до ненадійних клієнтів, що були викриті в порушеннях платіжної дисципліни. Аж ніяк не безоплатно – за минулі гріхи у вигляді боргів або прострочень доведеться розплачуватися і погоджуватися на всі умови кредитора, а їх вигідними не назвеш.

Лояльні банки не завжди пропонують вигідні тарифи

На вітчизняному ринку можна виділити наступні установи, які видають кредити без особливих проблем навіть клієнтам з негативною кредитною історією:

 • Альфа-Банк – до 100 000 грн., від 0,01 до 25% річних, термін від 3 до 36 місяців;
 • Укрсиббанк – до 50 000 грн., 55% річних, від 2 до 48 місяців;
 • Credit Agricole Bank – до 200 000 грн., 36% річних, 3-60 місяців;
 • Ідея Банк – до 200 000 грн., 51,1% річних, 6-60 місяців;
 • Банк Конкорд – до 20 000 грн, 98,5% річних, 3-24 місяці;
 • Кредобанк – до 50 000 грн., 53,99% , 6-60 місяців.

Крім високих процентних ставок, для проблемних позичальників встановлюється віковий ценз (мінімальна межа – 23-25 років), до великих кредитів прив’язується страховка, в окремих випадках потрібна застава або поручителі.

Таким чином, не існує однозначної відповіді на питання щодо банку, який схвалює кредити всім підряд. Завжди є ризик відмови і перспектива безглуздого блукання по кредитним організаціям. Шанси будуть вище, якщо звернутися в молодий банк, можливо, регіональний, де клієнтська база ще недостатньо велика, а умови – більш щадні.

Другий варіант – організація, з якою ви пов’язані зарплатним проектом. Тут не будуть особливо чіплятися до свого ж клієнта. І, нарешті, перевірений метод – позика в МФО, де рівень лояльності вкрай високий, а частка схвалень наближається до 100%.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.