Як отримати кредит із судимістю в Україні

Як отримати кредит із судимістю в Україні

У сучасному суспільстві громадянин, який відбув покарання, сприймається оточуючими як людина з незмивним клеймом на репутації. Це упередження знаходить своє відображення у всіх сферах суспільного життя та ущемляє права вчорашнього в’язня. Недовіра оточує подібних людей з усіх боків, починаючи з побутового спілкування і закінчуючи взаємодією з громадськими та державними інститутами.

Не є винятком і банківські структури, які не горять бажанням сприймати громадян з судимістю в якості потенційних позичальників. При цьому людина, яка вийшла на свободу і щиро прагне почати життя з чистого аркуша, як ніхто інший потребує фінансової підтримки.

Як впливає факт судимості на отримання кредиту в Україні, які фінансові установи не закриють двері перед подібними клієнтами, чи існують легальні способи отримання позики – розбираємося разом з експертами порталу Brobank.уа.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 44,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

Що потрібно знати про судимість

Судимість – правовий статус, в якому перебуває особа, яка вчинила злочинне діяння, він є фінальною фазою реалізації кримінальної відповідальності, виникає після винесення судом обвинувального вироку і накладання відповідного покарання.

Згідно з Конституцією України (стаття 63), засуджений наділений повними правами громадянина і людини за винятком встановлених законом обмежень:

 • неможливість обрання до Верховної Ради;
 • призначення прокурором, суддею або присяжним;
 • вступ на державну або строкову військову службу.

Людина з судимістю має право отримати позику

У переліку обмежень немає юридично обґрунтованих заборон на співпрацю з фінансовими організаціями та одержання кредитів, проте на практиці переважна більшість банків йде на поводу у стереотипів і моментально присвоює громадянам з судимістю статус неблагонадійних позичальників.

Які умови висувають кредитори

Не секрет, що головною задачею банків є збереження і примноження грошових коштів, а в процедурі кредитування недавніх в’язнів потенційно укладені чималі ризики. Скорингова система перевірки – суворе випробування, яке часто не проходять і законослухняні українці, а тим, хто переступив закон, – розраховувати на лояльне ставлення і зовсім не доводиться.

Традиційна позиція банків – відмовляти в кредитуванні без пояснення причин. Клієнт не може оскаржити винесене рішення, так як підстава для відмови – таємниця за сімома печатками.

Найбільш очевидними приводами для негативного рішення є:

 • негативна кредитна історія;
 • відсутність або недостатній розмір постійного доходу;
 • спотворення особистих даних в заявці;
 • наявність судимості.

Якщо перші причини об’єктивні і з ними не можна посперечатися, то остання – не може вважатися такою, і юридичної аргументації, чому не можна взяти кредит з судимістю, не існує.

Коли банк не видасть позику

Кожна фінансова організація проводить власну кредитну політику згідно з внутрішніми правилами. В окремих випадках людина з судимістю може розраховувати на отримання кредиту, алгоритм винесення рішення цілком залежить від статті, що призвела до покарання, а також від ряду інших факторів.

Рішення про надання позики приймають виходячи з правопорушення

Однак є окрема категорія громадян, перед якими двері банків назавжди закриються. Це – особи, які навмисне порушили закон з метою наживи, які вчинили, в тому числі:

 • фінансові та економічні злочини;
 • шахрайські дії;
 • військові злочини;
 • крадіжка, розбій, хуліганство;
 • зґвалтування;
 • підробку документів.

Сюди ж можна віднести осіб, які в даний момент знаходяться під слідством або вийшли на свободу по УДЗ (умовно-дострокове звільнення). Варто відзначити, що приховати факт судимості не вдасться, банківська служба безпеки має доступ до баз даних, де міститься інформація про найменші проблеми з законом потенційних позичальників, яка не має терміну давності. Як виняток банк може видати кредит особам із судимістю, анульованою за рішенням суду.

Макс. сума: 12 000 грн.
Ставка: Від 0%
Термін кредиту: До 30 днів
Мін. сума: 200 грн.

Отримання позики в залежності від виду судимості

Індивідуальний підхід в процедурі кредитування обумовлений поділом судимості на три різні категорії, від цього фактора і залежить доля позичальника.

 • Умовна судимість. Багато банків надають подібним претендентам можливість обслуговування на загальних умовах, хоча повністю не виключають їх із групи ризику. Тут багато чого буде залежати від конкретної статті і терміну.
 • Непогашена судимість. Шанси отримати кредит в такій ситуації на ділі прагнуть до нуля, хоча законодавчо не існує заборон або обмежень. Жоден банк не піде на такі високі ризики неповернення, хоча можна спробувати їх знизити, особливо якщо скоєний злочин не віднесений до категорії особливо тяжких і не стосувався фінансової сфери.
 • При погашеній судимості можливість схвалення кредиту є високою

 • Погашена судимість. Прирівнюється до відсутності такої, можливість взяти кредит досить висока, особливо, якщо минуло достатньо часу після відбуття покарання, громадянин не порушує закон, має стабільний дохід і позитивні характеристики.

Як підвищити шанси на отримання кредиту з судимістю

Якщо у вас за плечима є закрите правопорушення, знадобиться чимало зусиль, щоб постати перед кредитором в якості надійного позичальника. Банк охочіше дасть кредит, якщо зробити наступні кроки:

 • не претендуйте відразу на велику позику, обмежтеся мінімально прийнятною сумою;
 • надайте заставу або поручителя, це автоматично знизить ризики;
 • погоджуйтеся на оформлення всіх пропонованих банком страховок;
 • поясніть цільове призначення коштів (позика на розвиток бізнесу або поліпшення добробуту стануть достатніми аргументами).

Крім того, будь-який банк оцінить такі фактори, як:

 • наявність постійного місця роботи, мінімум рік стажу з моменту погашення судимості;
 • офіційна зарплата, що перевищує щомісячний внесок в 2-2,5 рази;
 • помітне кар’єрне зростання вітається, хоч і не є обов’язковою умовою;
 • позитивна кредитна історія;
 • довідка про закриття судимості.
Сума позики: 10 000 грн.
Термін позики: 1-30 днів
Ставка на день: 2,5%
Кредитна історія: Будь-яка

Варіанти кредитування для судимих

1. Банк. Якщо ви націлені на отримання коштів таким способом, ретельно підготуйтеся і вибирайте банки, що дають кредити з судимістю. Це можуть бути невеликі регіональні або молоді організації. Провідні банки, що відомі високими вимогами до позичальників, вам напевно відмовлять.

2. Приватний кредитор. Доступний спосіб, але пов’язаний з певними ризиками, так як договір не завжди оформляється документально. Крім того, процентні ставки штучно завищені, а в деяких випадках потрібна застава, яку засуджений може не мати.

3. Ломбард. З точки зору умов, це – найпростіший шлях кредитування, але пов’язаний, знову ж таки, з наданням цінного заставного майна.

4. Кредитний брокер. Якщо судимий має в розпорядженні кошти для оплати послуг брокера, варто надати пошук кредитора фахівцям. Завданням цих організацій є надання допомоги громадянам, які не можуть самостійно отримати позику.

МФО не перевіряють КІ та довідки про доходи. МФО не проверяют кредитную историю и справки о доходах

5. МФО. Найнадійніший спосіб вирішення фінансових проблем. Тут можна без відмови отримати кредит з судимістю або зіпсованою кредитною історією. МФО не вимагають довідок про доходи, внесення застави або залучення поручителів. Гроші надаються моментально, оформлення відбувається дистанційно, а високі ставки виправдані закладеними ризиками.

Таким чином, судимість впливає на отримання кредиту, проте підмічено, що здебільшого відмови банків пов’язані з недостатнім рівнем доходів або зіпсованою КІ. Законних способів взяти позику – предостатньо, і кожен вчорашній в’язень при бажанні знайде прийнятний варіант для початку нового життя.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.