Кредити на ремонт

Кредити на ремонт

Будинок – це абсолютна територія сім’ї, той теплий маленький світ, який ми створюємо для себе і своїх близьких. Щастя в будинку, безумовно, не залежить від проржавілої сантехніки або напівстершихся шпалер, але жити все ж приємніше в комфортних умовах. Тому ми знову і знову занурюємося в процес облаштування затишного «гніздечка».

Кожен з нас хоч раз в житті, але проходив через ремонтні перипетії і знає, що це справа довга, обтяжлива і дуже витратна. Будь-який ремонт – косметичний або капітальний – можна порівняти з лавиною, сніжним комом або будь-яким стихійним лихом.

Одне чіпляється за інше, хочеться змінити все і відразу, витрати наближаються до критичних для бюджету показників, і зупинити це безумство можна тільки колосальним зусиллям волі.

Макс. сума: 750 000 грн.
Ставка: До 3,3%
Термін кредиту: До 84 міс.
Мін. сума: 5 000 грн.

Brobank.уа підготував ряд порад для тих, хто хоче облаштувати свій будинок, але при цьому не розоритися. Ви дізнаєтеся про доцільність оформлення кредиту на ремонт та відповідні пропозиції від банків України.

Вибираємо стратегію

Питання про те, скільки грошей буде потрібно на ремонт житла, має тільки одну відповідь: все, що ви готові вкласти, і ще стільки ж. Апетит приходить, як відомо, під час їжі, і ця ситуація – не виняток. Нерідкі випадки, коли скромний посил «ми тільки освіжимо шпалери» переростає в масштабне дійство з переплануванням і повним оновленням обстановки.

Тому насамперед визначаємо для себе цілі, зіставляємо їх з власними можливостями і неухильно дотримуємося обраної стратегії.

Визначтеся з типом ремонту й обсягом робіт

 • Тактика дрібних кроків. Якщо квартира в непоганому доглянутому стані, можна ремонтувати її поступово. Наприклад, в цьому році – ванна, в наступному – кімната, потім – меблі, техніка і т.д. Метод максимально бюджетний, так як дозволяє без зусиль накопичити грошей до початку наступного етапу. З іншого боку, вас чекають довгі роки уповільненого ремонту, необхідність бути в постійній фінансовій готовності і ніякого відчуття новизни.
 • Все і відразу. Єдино можливий метод, якщо ви купили житло в новобудові, на ринку вторинного житла або отримали в спадок квартиру в абсолютно непривабливому стані. Серйозних капіталовкладень не уникнути, отже, при відсутності заощаджень доведеться або затягнути тугіше пояс, або позичатися у близьких, або йти за кредитом в банк.

Складаємо кошторис

Визначившись з типом реконструкції, переводимо фокус на фронт робіт і необхідних фінансових вкладень. Це – важливий етап, якщо ми не хочемо стати героями приказки, згідно з якою ремонт не можна закінчити, а можна тільки зупинити. Відповідно, наша мета – провести вчасно всі зміни і не вийти за рамки бюджету.

Макс. сума: 200 000 грн.
Ставка: Від 0,01%
Термін кредиту: До 60 міс.
Мін. сума: 2 000 грн.

Будівельна сфера ніколи не входила в коло ваших інтересів? Нічого страшного, на допомогу прийдуть професіонали і спеціалізовані сервіси.

 1. Дизайнерське бюро. Найпростіший і надійний варіант. Фахівці проведуть заміри житла, розроблять макет з урахуванням всіх побажань і складуть детальний кошторис. В кінцевому рахунку цей документ можна пред’явити банку при оформленні цільового кредиту. Єдиним мінусом є висока вартість послуги.
 2. Калькулятор ремонту. Онлайн-програма, що розроблена для чорнового розрахунку кошторису. Вона відштовхується від таких параметрів: тип будинку і приміщення, метраж, клас ремонтних робіт, вартість витратних матеріалів, оплата найманої сили. Ви вносите потрібну інформацію, а програма розробляє орієнтовний бюджет ремонту.
 3. Розрахунок по-старому. Ви можете самостійно побудувати таблицю (в електронному вигляді або на папері) з попередньою розкладкою витрат. До цього способу зазвичай вдаються ті, хто планує робити ремонт власними силами. Метод енерговитратний, тому що вибирати будматеріали і моніторити цінову політику постачальників доведеться особисто.

Дістаємо гроші

Очевидно, що пошук джерела коштів для проведення ремонту буде прямо залежати від складності робіт і термінів їх проведення.

Косметичний ремонт (наприклад, переклеювання шпалер або фарбування стін) – це не дуже дороге діло. Оновити оздоблення, скажімо, в однокімнатній квартирі, можна за 5-8 тисяч гривень. Якщо готуватися заздалегідь, таку суму можна накопичити без зусиль. З іншого боку, хорошим виходом стане кредит в МФО (коли бажання «поміняти картинку» наздогнало раптово).

Мікропозики є вигідними для дрібних видів ремонту

Терміновий ремонт (лопнула труба, прорвало батарею, перегоріла проводка і т.д.) вимагає прийняття негайних заходів для усунення поломки. Якщо власних накопичень недостатньо, можна зайняти грошей у родичів-знайомих або взяти мікропозику. Не вкладаєтеся в 10 тисяч, які зазвичай пропонують МФО, йдіть в банк за нецільовим споживчим кредитом.

Капітальний ремонт з великим переліком робіт стане випробуванням для будь-якого гаманця. Привести в порядок ту ж однокімнатну квартиру можна мінімум за 3 тисячі доларів, і це без урахування техніки і меблів. Оскільки жити в такому приміщенні неможливо, ремонт потрібно робити в повному обсязі і якомога швидше. Вимальовується значна підсумкова сума, і без допомоги надійного банку не обійтися.

Вибираємо кредитора

Не так давно українські комерційні банки і кредитні спілки почали активно пропонувати такий продукт, як кредит на ремонт. Пропозиція не нова, але раніше вона йшла в одному пакеті з позиками на відпочинок або навчання. Виділення в окремий кредитний продукт було викликано зростаючим попитом на комплексні послуги: поряд з іпотекою підвищився інтерес до кредитів на ремонт і покупку будматеріалів.

Макс. сума: 300 000 грн.
Ставка: Від 35,3%
Термін кредиту: До 72 міс.
Мін. сума: 5 000 грн.

Нові програми припали до смаку споживачам, які тепер можуть отримати на облаштування житла від 1 до 25 тисяч доларів готівкою або безготівково. Примітно, що раніше кошти на ремонт закладалися в загальну суму при покупці квартири або будинку в кредит. Для цього була потрібна обопільна згода банку і продавця, а клієнт отримував фактично дві позики під єдиний відсоток.

Отже, розглянемо пропозиції, що доступні українським позичальникам.

 1. Кредитні спілки. Без особливих проблем, перевірок і зайвих документів буквально протягом доби тут можна отримати кредит на ремонт. Єдиним, але дуже істотним недоліком такої позики є його непомірно висока вартість – 35-60% річних в залежності від організації. Крім того, при оформленні кредиту на суму понад 5 тисяч гривень може знадобитися застава.
 2. Банк: споживчий кредит. У порівнянні з кредитною спілкою, можна заощадити на виплатах відсотків, але отримати таку позику складніше – пакет документів більше, рішення приймається довше (1-3 робочих дні). За рахунок додаткових платежів (страховка і оцінка заставного майна, оформлення договору, комісійні, обслуговування рахунку) переплата в цілому може досягати 50%.
 3. Банк: цільовий кредит на ремонт. Процентні ставки набагато нижчі (16-19% річних у гривні), а термін погашення – вдвічі більший, ніж при споживчій позиці. Забезпеченням може виступати будинок, квартира, ділянка землі, гараж, в тому числі будь-яке житло, яке на даний момент знаходиться в іпотечній заставі. Якщо підрахувати всі витрати (послуги страховиків, нотаріуса, оцінювача і безпосередньо самого банку), то загальна переплата складе близько 40%.
 4. Банк: комплексний кредит. Купуючи квартиру в новобудові, найчастіше ми отримуємо житло в стані так званого передчистового оздоблення. Отже, в ремонт потрібно буде вкласти до 50% від загальної вартості. Вибираючи пакет послуг, ми можемо заощадити і зупинитися на одному з двох варіантів:

Оформлюючи комплексний кредит, ви отримуєте гроші на житло та ремонт

 • Оформити іпотеку і «ремонтний» кредит одночасно, а бонусом отримати дисконтну карту на будматеріали (якщо банк співпрацює з магазином). Крім того, при продажу двох кредитів одночасно фінустанова готова надати пільгові умови щодо вартості позики;
 • оформити один великий іпотечний кредит, куди увійдуть і витрати на ремонт. Дуже вигідне рішення, так як відсотки по іпотеці дещо менше споживчих – 13-15% проти 18-28% річних. Відповідно, і комісії доведеться платити за одну позику, а не за дві.

Таким чином, благополучно пережити ремонт, який, як кажуть, дорівнює трьом пожежам або двом повеням, цілком реально. Вибір за вами – жити роками в стані розрухи і поступово приводити в порядок своє житло або одним махом навести красу і затишок за рахунок банку. В кінцевому рахунку, кредит на ремонт береться на термін від 1 до 2 років, і переплачуємо ми не так вже й багато, особливо якщо врахувати, що комфортну обстановку отримуємо вже сьогодні.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.