Як перевірити кредитну історію безкоштовно онлайн

Кредитна історія безкоштовно без реєстрації

Кредити у всьому їх різноманітті міцно увійшли в життя кожної сучасної людини, незалежно від рівня доходів або країни проживання. З першою ж взятою позикою починає формуватися свого роду досьє – кредитна історія, в якій відтепер буде відображатися хроніка всіх позик: маленьких і великих, успішно погашених, виплачених з простроченням або зовсім не повернутих.

Для будь-якого банку якість КІ є основним критерієм відбору позичальників і мірилом довіри до них. У свою чергу, далеко не кожен споживач цікавиться поточним станом своєї кредитної репутації, а потім не може зрозуміти, чому йому раптово відмовили в такому необхідному кредиті.

Розбираємося разом з Brobank.уа, де зберігається кредитна історія, чому потрібно систематично перевіряти її і як це зробити безкоштовно в Україні.

Головне про КІ

Кредитна історія – це сукупність систематизованих даних про те, як фізична або юридична особа виконує зобов’язання за кредитною угодою.

КІ складається з трьох частин:

 • Титульна. Дані документа, який позичальник надав для посвідчення особи.
 • Основна. Все про взяті кредитні зобов’язання (сума позики, строки сплати відсотків та погашення і т. д.).
 • Додаткова. Інформація про кредитора і користувачів КІ.

У фінансовій установі при складанні договору в обов’язковому порядку оформляється письмова згода позичальника на передачу інформації про кредит в БКІ.

Макс. сума: 1 000 000 грн.
Ставка: Від 17,99%
Термін кредиту: До 5 років
Мін. сума: 5 000 грн.

Де зберігаються КІ

Вся інформація про КІ зберігається в БКІ

В Україні офіційно зареєстровано десять кредитних бюро. Але насправді ефективно функціонує лише чотири найбільших:

 • Українське бюро кредитних історій. Створене ПриватБанком, УБКІ володіє самою великою базою, яка налічує близько 55 мільйонів КІ.
 • Міжнародне бюро кредитних історій. Працює з великими банками, містить в базі понад 20 мільйонів КІ.
 • Українське кредитне бюро. Співпрацює з банківськими установами та страховими компаніями. В арсеналі – 4 мільйони КІ.
 • Перше українське бюро кредитних історій. Надає послуги не тільки працюючим банкам, але і установам на стадії ліквідації.

Інформація стікається в будь-яке бюро з банківських організацій, кредитних спілок, лізингових та страхових компаній, інших фінансових інститутів. Зберігаються відомості протягом 10 років з моменту останньої зміни у договорі.

Чому потрібно контролювати стан КІ

 • Відмова в кредиті. Близько 80% заявок на отримання позики відхиляються кредиторами з-за негативної репутації позичальника. Перед зверненням до банку слід заздалегідь перевірити свою кредитну історію, щоб при необхідності мати можливість скоригувати її. Таким чином можна підвищити свій статус і шанси на схвалення потрібної суми.
 • Новий кредит. Хочете взяти чергову позику – обов’язково подивіться кредитну історію, щоб переконатися в актуальності i достовірності відомостей за закритим або поточними кредитами. Бувають випадки, коли інформація передається в БКІ із запізненням або ж у спотвореному вигляді.
 • Наявність декількох кредитів. Складно контролювати стан рахунків, якщо на руках багато кредиток, ще й від різних банків. Звернення до бюро дозволить уяснити загальну картину, побачити себе очима кредитора, виявити загублений борг і прорахувати, на яку суму ви можете претендувати при наступному зверненні за позичкою.
 • Небезпека шахрайських дій. Отримання кредиту незаконним способом за підробленими документами – на жаль, не рідкість у наш час. Регулярна перевірка кредитної історії допоможе своєчасно виявити факт злочину і оперативно відреагувати, звернувшись до відповідної банківської організації.
 • Заборгованість може перешкодити виїзду за кордон

 • Заборона на виїзд з країни. Кредитна заборгованість може перекреслити будь-яку закордонну поїздку, тому варто завчасно вивчити КІ, щоб не зіткнутися з неприємним сюрпризом безпосередньо на митниці. Українці можуть перевірити не тільки власну кредитну історію, але й обмеження на виїзд, якщо зайдуть на сайт Державної прикордонної служби України.
Макс. ліміт: 250 000 грн.
Ставка на рік: 45%
Пільг. період: До 57 днів
Обслуговування: 0 грн.

Як дізнатися свою кредитну історію

Закон «Про організацію формування та обігу КІ» (стаття 13, пункт 3) наділяє кожного громадянина України правом ознайомлення зі своєю кредитною історією безкоштовно раз на рік. Запити, що перевищують ліміт, повинні оплачуватися за тарифами, встановленими для кожної конкретної організації (наприклад, в УБКІ за послугу доведеться заплатити 50 гривень).

Якщо ж ви ніколи не брали кредитів, ваша КІ є «чистою» і її немає у базі, можна отримати відповідну довідку з мокрою печаткою і підписом в ТОВ «УБКІ».

Перевірити свою КІ можна будь-яким з наступних способів:

 • Заява на ім’я директора УБКІ, надіслана через Укрпошту із зазначенням наступних відомостей:
  – ПІБ;
  – ІНН;
  – паспортні дані;
  – адреса місця проживання, юридична адреса (за наявності).
  До заяви прикладають завірені ксерокопії документів і посилають за поштовою адресою УБКІ: 01001, Київ, вулиця Грушевського, будинок 1-д. Звіт буде направлено рекомендованим листом протягом 2 днів після отримання запиту та вручено одержувачу особисто в руки під розпис.
 • Кредитну історію можна перевірити онлайн на офіційному сайті УБКІ. Для цього потрібно зареєструватися, ввести номер телефону, який хоча б раз використовувався в якості контактного при оформленні кредиту, і дату народження.

  Перевірка КІ через сайт УБКІ коштуватиме 50 гривень

  Дійте згідно інструкції і знайдіть у розділі «Приватним особам» пункт «Кредитна історія». Вартість послуги – 50 гривень.

 • Мобільний сервіс «Кредитна історія». Додаток створено УБКІ для швидкого доступу клієнтів до своєї КІ і перевірки заборгованостей. Безкоштовними будуть повідомлення про зміни в КІ, а також перші запити «Кредитна історія», «Кредитний звіт». Наступні доведеться оплачувати згідно з діючими тарифами. Кроки для встановлення:
  – завантажити додаток для iOS- чи Android-пристрою;
  – авторизуватись через номер телефону, зареєстрований у УБКІ;
  – в меню вибрати «Кредити» або «Рейтинг».
 • Сума позики: 15 000 грн.
  Термін позики: 7-30 днів
  Ставка на день: До 2%
  Кредитна історія: Будь-яка
 • Інтернет-банк Приват24. Тут можна отримати звіти з бази УБКІ:
  – Кредитний рейтинг: перевірка поточного стану вашої репутації. Вартість – 50 гривень за звіт;
  – Кредитна історія: перелік усіх наявних кредитів, як відкритих, так і погашених. Вартість – 50 гривень за звіт;
  – «СтатусКонтроль»: послуга з СМС-повідомленнями про зміни в КІ, що дозволяє також побачити, хто цікавився вашою кредитною історією і рейтингом. Вартість – 45 гривень на місяць.
  У разі, якщо КІ «нульова» і її немає у базі, звіт буде безкоштовним.
  Пакет «Максимальний+» пропонує опцію Freeze, щоб повідомити банки про те, що ви поки не плануєте оформляти нові кредити.
 • КІ можна переглянути через додаток Privat24

 • Мобільний додаток Privat24. Подивитися кредитну історію можна, якщо завантажити додаток для мобільного пристрою. Вартість послуг така ж, як на сайті Приватбанку: звіт – 50 гривень, «СтатусКонтроль» – 45 гривень щомісяця.
 • Sender. Онлайн-додаток для управління фінансами, переказу коштів, оплати товарів і послуг дозволяє також контролювати стан КІ, якщо в список контактів буде внесена «Кредитна історія».

Таким чином, стан КІ є фундаментом для побудови міцних взаємин з банківськими організаціями, тому свою кредитну репутацію варто тримати під постійним контролем. У разі необхідності завжди можна відкоригувати зіпсовану історію оформленням мікропозик в МФО.

Перевіряти КІ варто тільки на офіційних сайтах, які є партнерами УБКІ, і не піддаватися на заклики подивитися кредитну історію онлайн безкоштовно від сторонніх порталів, які, як правило, виявляються шахрайськими.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.