Кредитні канікули Альфа-Банк

Кредитні канікули Альфа-Банк

Обслуговування кредиту – справа нерядова і відповідальна, що вимагає зваженого підходу і тверезого математичного розрахунку. Порушення зобов’язань перед банками навіть по самому скромному споживчому кредиту загрожує великими проблемами, не кажучи вже про автокредити або, тим більше, іпотеку.

Збій графіка або повна відмова від виплат негативно впливає в першу чергу на позичальника – кредитор в будь-якому випадку поверне своє, для цього у нього достатньо повноважень і перевірених методів (від впровадження штрафних санкцій до звернення до горезвісних колекторів або ж до суду).

Разом з тим, механізм надання позики розроблений з урахуванням того, що в якийсь момент фінансова стабільність клієнта може похитнутися. Для подолання кризи кожен банк пропонує широкий набір інструментів, деякі з них навіть можуть бути прописані в договорі, наприклад, можливість перенесення дати платежу.

Brobank.уа підкаже, як можна домовитися з банком про надання найпопулярнішого перепочинку від виплат – кредитних канікул, хто може на них розраховувати і які фінустанови України пропонують своїм клієнтам цю послугу.

Кредитні канікули – що це

Всі види позик не тільки допомагають оперативно вирішити нагальні проблеми, а й формують для споживача нову реальність з підвищеним фінансовим навантаженням. Відтепер життя підпорядковане суворому графіку виплат, випасти з якого можна в будь-який момент.

Під кредитними канікулами мають на увазі відстрочення платежу на певний термін

Оскільки банк не ставить собі за мету доведення позичальників до повного розорення або інфаркту, їм передбачені взаємовигідні шляхи вирішення проблеми припинення платежів. Один з них – кредитні канікули, що отримали свою назву за аналогією з такими бажаними для всіх учнів канікулами шкільними.

Ця послуга являє собою тимчасову відстрочку платежів і є поступкою з боку кредитора, який терпляче чекає відновлення виплат і не переводить позичальника в категорію неплатників з негативними наслідками у вигляді штрафних санкцій.

Отримати кредитні канікули можуть фізичні та юридичні особи, а рішення про надання послуги банк приймає в індивідуальному порядку, якщо на те є вагомі причини, що документально підтверджені:

 • тривала хвороба клієнта, пов’язана з великими фінансовими витратами;
 • втрата місця роботи з незалежних від позичальника причин (скорочення штату, банкрутство підприємства і т. п.);
 • народження дитини, декретна відпустка;
 • смерть близького родича.

У всіх цих випадках кредитні канікули слід розглядати як жест доброї волі з боку банків, так як за Законом України («Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», п. 15) послуга повинна надаватися в обов’язковому порядку тільки двом категоріям населення:

 • громадянам, які проходять строкову військову службу або за контрактом;
 • мобілізованим у зону проведення АТО.

Незважаючи на фактичне завершення операції з переходом її в новий формат (ООС), велика частина вітчизняних банків зберегла практику надання пільг учасникам і ветеранам як АТО, так і ООС.

Різновиди кредитних канікул

Пільговий графік виплат стосується переважно довгострокових видів кредиту і надається раз на рік не більше ніж на два місяці. Тому в переліку послуг МФО з їх короткостроковими позиками подібну опцію ви навряд чи побачите, максимум – пролонгацію.

МФО не надають послугу кредитних канікул, лише пролонгацію

Приводом для надання канікул може стати як запит позичальника, так і заздалегідь узгоджені пункти кредитного договору. Залежно від ситуації, можна розраховувати на один з варіантів послуги.

 1. Повна відстрочка. Для оформлення потрібні вагомі причини і пакет підтверджуючих документів. Поширюється і на відсотки, і на суму основного боргу, при цьому дата закриття кредиту не зсувається, тому після закінчення канікул обсяг виплат неодмінно збільшиться.
 2. Часткова відстрочка. Зміна графіка платежів допускає погашення або основного боргу, або відсотків. Добре, якщо банк піде на продовження терміну кредитування, інакше виплати стануть більше, як і в першому випадку.
 3. Зміна валюти позики. Якщо кредитор дозволяє проводити платежі в іноземній валюті, можна зіграти на коливаннях курсу. Варіант використовується в одиничних випадках і має сенс тільки в період, коли курс падає.

Нерідко зустрічаються факти надання неофіційних відстрочок. Такого роду «кредитні канікули» підкріплюються тільки усною домовленістю, не перевищують 14 днів з моменту пропущеного платежу і є неабиякою поблажкою позичальникові з боку кредитної організації.

В яких банках можна взяти кредитну відпустку

Не існує єдиної системи і зводу правил, що регулюють оформлення кредитних канікул, кожна банківська структура має право встановлювати свої закони з надання відстрочки. Одна спільна риса – клієнт не може самовільно ставити на паузу платежі і розривати фінансову залежність від банку. Кредитор сам вирішує, кому і на який максимальний термін надавати канікули. Тому на стадії підписання договору варто ознайомитися з позицією конкретної організації і порівняти її з пропозиціями конкурентів.

Альфа-Банк

Власникам кредитних карт доступні місячні кредитні канікули, якими можна скористатися двічі протягом року. Пропущений платіж не супроводжується штрафами, а наступні виплати не змінюються в розмірах.

Єдина умова – канікули не можна об’єднувати, між ними повинен мати місце хоча б один платіж. Послуга надається тим позичальникам, які не мають прострочень або заборгованості і користуються кредитним лімітом як мінімум три місяці.

Послуга канікул від Альфа-Банку є досяжною лише для сумлінних позичальників

Клієнти Альфа-Банку знаходяться в привілейованому становищі, так як їм не потрібно подавати запит на оформлення послуги: пропозиція відправити кредитну карту на канікули приходить в СМС-повідомленні від організації, а прийняти його або відхилити – кожен вирішує сам.

Серед додаткових сюрпризів від банку – збільшення пільгового періоду за всіма кредитками до 62 днів, що розширює можливості використання позикових коштів.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 39,99%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 150 грн.

ПриватБанк

Впровадження в 2014 році кредитних канікул для військовослужбовців дозволило останнім позбутися фінансового навантаження: скасовано нарахування відсотків на тіло кредиту і анульовані всі наявні на той момент штрафи і пені за прострочення. Для мобілізованих відлік початку канікул ведеться з дати призову і триває весь період проходження служби.

Якщо військовозобов’язаного з якихось причин автоматично не внесли до списків на оформлення послуги, родичам достатньо прийти до найближчого відділення банку, маючи на руках копію військового квитка.

Макс. ліміт: 50 000 грн.
Ставка на рік: 43,2%
Пільг. період: До 55 днів
Обслуговування: 0 грн.

Ідея Банк

Кожен власник споживчої позики може раз на рік взяти кредитні канікули строком до трьох місяців. Обов’язковою умовою для оформлення є надання документів, що свідчать про погіршення фінансового добробуту і тимчасової неможливості обслуговування кредиту.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 24%
Пільг. період: 0 днів
Обслуговування: 120 грн./рік

Укрсиббанк

Військовозобов’язані та мобілізовані в зону проведення ООС можуть розраховувати тут на двомісячні кредитні канікули, скасування комісій і штрафів, нарахованих за час проходження служби, а також на відстрочку з погашення позики.

Важливе про канікули

Незважаючи на очевидну вигоду і відносну доступність оформлення, не поспішайте йти на кредитні канікули, попередньо не переконавшись в правильності рішення. Існують нюанси, які необхідно враховувати.

Канікули є зручними, якщо ви впевнені в якнайшвидшому поліпшенні фінансового становища

 1. Пауза у виплатах має сенс тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в швидкому завершенні особистої фінансової кризи, в ситуації ж тривалих труднощів доречніше буде задуматися про перекредитування (рефінансування).
 2. Якщо канікули були надані, а дата повного погашення не відсунулася в часі, після закінчення відстрочки фінансове навантаження тільки зросте.
 3. Взяти канікули на кредит зможе не кожен: послуга не надається злісним порушникам графіка виплат, а також, якщо з часу оформлення позики пройшло три місяці або стільки ж залишилося до кінцевого терміну погашення.
 4. Далеко не у всіх випадках відстрочка буде безкоштовною: у багатьох банках з клієнтів стягується комісія, що досягає 10% від суми боргу. Крім того, в окремих випадках доведеться виплатити відсотки або штрафи і пені, що нівелює економічну вигоду від канікул.

Деякі фінустанови виступають з цікавою пропозицією, доступною для постійних і перевірених клієнтів: кредитні канікули без особливих підстав, поважних причин і підтверджуючих документів. За послугу доведеться заплатити 15% від суми заборгованості і тим самим забезпечити собі перепочинок, якщо виникне таке бажання.

Таким чином, кредитні канікули можуть стати зручним інструментом для вирішення проблем з виплатами і, що найголовніше, не завдадуть шкоди вашій кредитній історії. Для кредитора ж такий прояв лояльності є і вдалим маркетинговим ходом для підвищення інтересу до своєї організації в умовах жорсткої конкуренції, і кроком по збереженню вже існуючих цінних клієнтів, що приносять стабільний прибуток і підвищують імідж банку.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.