Що таке пільговий період кредитної картки

Що таке пільговий період кредитної картки

Хитромудрий маркетинговий прийом для залучення довірливих клієнтів або реальна фінансова підтримка?

Пропонуючи кредитну картку, банк в першу чергу акцентує увагу на наявності пільгового періоду. Таким чином, у споживача створюється враження, що це – основний критерій при виборі кредитки, а інші показники не такі вже й важливі.

Зростання популярності безготівкових розрахунків в Україні видно неозброєним оком. Зверніть увагу, що на касі будь-якого магазину все більше наших співвітчизників впевнено дістають з гаманця кредитку, а не звичні купюри. Так, це позикові кошти, однак за їх використання платити потрібно далеко не завжди.

Brobank.уа розповість про секрети кредитних карт, ви дізнаєтеся, що ховається за словосполученням «пільговий період» і як не платити банку зайвого.

Пільговий період: головне

Практично всі гіганти українського банківського сектора (ПриватБанк, Альфа-Банк, ПУМБ, Монобанк та ін.) пропонують власникам кредитних карт особливі умови співпраці. Це приваблює нових клієнтів і підвищує їх інтерес до лінійки кредитних продуктів.

Деякі банки пропонують програми з грейс-періодом до 120 днів!

Пільговий період (грейс-період або безвідсотковий термін) – це відрізок часу, протягом якого можна користуватися грошима фінустанови на безкоштовній основі. Здебільшого мова йде про 50-62 календарні дні, хоча зустрічаються більш цікаві пропозиції, де грейс-період триває до 92, або навіть 120 днів.

Кількість грошей, які може витратити клієнт, обмежується тільки розміром схваленої суми. Також кредитора не цікавить цільове призначення платежів, неважливо, чи будуть це товари або послуги, інтернет-покупка або похід в магазин. Єдина умова – розрахунок повинен бути безготівковим.

Гроші, що були зняті в банкоматі, як правило, під дію пільгового періоду не підпадають, отже, за цю процедуру доведеться заплатити. Точний розмір відсотків за зняття прописаний в кредитному договорі.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 48%
Пільг. період: До 90 днів
Обслуговування: 0 грн.

Основні правила

На перший погляд, що може бути краще: ти безперешкодно витрачаєш чужі кошти і нікому нічого не винен. Але не все так просто – існує чіткий регламент, відступ від якого зведе нанівець всі переваги пільгового періоду.

 1. Витрачена сума повинна бути повернута на рахунок до останньої копійки. Якщо ви прорахуєтеся або не візьмете до уваги, скажімо, обов’язкові виплати, доведеться заплатити відсотки за всю суму, що була використана в пільговий період.
 2. Порушення термінів погашення неприпустимо, затримка платежу навіть на один день автоматично скасовує всі привілеї. Не варто тягнути до останнього, вносіть витрачені гроші на рахунок заздалегідь, найкраще за 2-3 дні до встановленої дати розрахунку.
 3. Закладені в договорі мінімальні платежі слід платити акуратно, без прострочень. Ви можете збільшувати суму, в такому випадку різниця піде на зменшення розміру заборгованості.
 4. Безготівковий розрахунок – найчастіше єдино можливий шлях використання грейс-періоду. Не тільки переведення в готівку через банкомат або в касі, а й грошові перекази з карти на карту не потрапляють в сферу дії пільги.

Некоторые банки предлагают программы с грейс-периодом до 120 дней!

Детальніше про всі нюанси безвідсоткового періоду можна дізнатися безпосередньо в банку при оформленні кредитки. Справа в тому, що кожна організація встановлює власні правила, які можуть відрізнятися від загальноприйнятих стандартів.

Принцип дії

Інструмент, який ми називаємо пільговим періодом, складається з двох циклів:

 • звітний період (1-31 день, це – час, що наданий клієнту для використання грошей на свій розсуд);
 • платіжний період (термін, призначений для повернення коштів на рахунок).

Протягом усього звітного періоду ми вільно витрачаємо гроші банку, який, у свою чергу, нараховує відсотки за користування ними. Якщо повернути кошти на рахунок до закінчення наступного, платіжного періоду, то всі відсотки буде анульовано.

Найважливішим параметром, який зобов’язаний знати позичальник, є точка відліку грейс-періоду. Унаслідок того, що в різних банках він визначається по-різному, клієнт може заплутатися у вихідних даних і упустити шанс безвідсоткового користування кредитними коштами.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 39,99%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 150 грн.

Як правило, грейс-період починає розраховуватися з моменту:

 • видачі або ж активації кредитки;
 • реєстрації договору;
 • початку звітного періоду (найчастіше – перше число місяця);
 • першої оплати карткою.

Правильно вийти з пільгового періоду не менш важливо. Українські банки пропонують нам два варіанти:

 • конкретний день розрахунку. Якщо це, скажімо, перше число кожного місяця, то великі покупки вигідніше здійснювати якомога раніше, щоб продовжити реальний безвідсотковий період і встигнути зібрати гроші для погашення боргу;
 • певний відрізок часу. У цьому випадку дата використання коштів неважлива, адже з її моменту є гарантовані 35-40 днів пільгових умов, і часу для повернення коштів цілком достатньо.

Контроль над ситуацією

Поточний стан рахунку завжди має перебувати під пильною увагою власника картки. Найменший недогляд, невелика недоплата або заборгованість – і ви приречені на додаткові витрати у вигляді відсотків або штрафів замість очікуваного безкоштовного використання позикових коштів.

Дізнатися про всі умови та нюанси пільгового періоду можна в офісі банку

Актуальну суму боргу, як і розмір залишку, можна дізнатися наступним чином:

 • з виписок за операціями, які можна отримати в офісі організації або банкоматі;
 • в особистому кабінеті Інтернет-банку;
 • зателефонувавши на «гарячу лінію» фінустанови.

У кредитної організації не так багато способів розрахувати суму до погашення в пільговий період, і кожен з них безпосередньо залежить від поведінки клієнта.

 1. Якщо витрачені гроші в потрібний термін і в повному обсязі були зараховані на рахунок, відсотки за їх використання не нараховуються.
 2. Витрачена сума не була повернута, але мінімальний платіж (зазвичай 3-8%) внесений. В цьому випадку ви заплатите відсотки, нараховані на взяті і погашені кошти.
 3. Якщо банк не отримав мінімального платежу і не дочекався закриття боргу, до відсотків буде доданий штраф за невиконання зобов’язань.
Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 44,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

У чому вигода банку

Наш життєвий досвід підказує, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці, отже, ми шукаємо підступ у безкоштовному використанні кредитних коштів. Жодна фінустанова не працюватиме собі в збиток, і карти з грейс-періодом – не виняток.

По-перше, недосвідченість і неуважність клієнтів часто призводять до порушення пільгових умов, як наслідок – кредитор заробляє на підвищених відсотках, не кажучи вже про штрафи і пені. По-друге, обслуговування в торгових мережах-партнерах приносить власнику кредитки знижки і бонуси, а банку – належну комісію за еквайринг.

Відзначимо також, що не всі тонкощі пільгового періоду озвучуються при оформленні карти, і необізнаність клієнта рано чи пізно призведе до прострочення.

Щоб уникнути штрафів, потрібно вносити мінімальний щомісячний платіж

На що варто звернути увагу:

 • схема розрахунку боргу (підсумовування операцій або кожен платіж окремо) має основоположне значення;
 • оплата мінімальних щомісячних платежів – обов’язкова;
 • якщо в договорі написано, що погашення відбувається до 25 числа, це потрібно розуміти буквально, крайнім терміном зарахування коштів є 24 число;
 • зняття готівки в банкоматі – платне, комісія може становити від 3 до 5% від суми;
 • кредитний ліміт по картах з грейс-періодом зазвичай невеликий;
 • безвідсотковий період поновлюється після погашення всієї суми боргу.

Таким чином, грейс-період – чудовий інструмент для економії і привід ні в чому собі не відмовляти за рахунок банку. Зазвичай можливості карти не обмежуються безвідсотковим використанням коштів, додатково клієнт отримує мобільний та Інтернет-банк, SMS-інформування, бонусні програми, кешбек і знижки від партнерів. З іншого боку, при поверхневому ставленні до питання можна збільшити свої фінансові проблеми і остаточно загрузнути в боргах.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.