Реквізити А-Банку

Реквізити А-Банку

Кожному з нас – простому обивателю, приватному підприємцю, пенсіонеру або студенту – доводиться стикатися з фінансовими документами в тому чи іншому вигляді. Це можуть бути різного роду: оплата податків, зборів, комунальних платежів, державного мита, а також грошові перекази тощо. Безготівковий розрахунок забезпечує прозорість даних процедур і зручність їх відстеження.

Щоб успішно взаємодіяти з банком, існує система ідентифікації – реквізити, що присвоюються як клієнту, так і самій організації. Жодна з проведених операцій, прибуткових або видаткових, не обходиться без зазначення цих зашифрованих даних.

Brobank.уа розповість про суть і важливість банківських реквізитів на прикладі А-Банку – однієї з найпопулярніших комерційних структур України, що нараховує більше мільйона клієнтів.

Головне про банк

З часу свого заснування в 1992 році організація змінила кілька назв: «Київприватбанк» став Українським кредитним банком, а в 2007 році був остаточно перейменований в «Акцент-Банк» (А-Банк) і змінив прописку – головний офіс переїхав з Києва у Дніпропетровськ. На сьогоднішній день ключовими акціонерами організації виступають брати Суркіси та їх дочки.

Актуальна юридична адреса, що є одним з реквізитів: місто Дніпро, 49074, вулиця Батумська, будинок 11.

А-Банк займає 7 місце в топ-10 банківських інститутів України за кількістю функціонуючих структурних відділень і є членом Фонду гарантування вкладів.

Через особистий кабінет АВаnк24 легко керувати власними фінансами

Фізичним особам доступні наступні фінансові послуги:

 • депозити і кредитні програми;
 • різноманітні платежі і касові операції;
 • отримання та відправлення грошових переказів (через сервіси Western Union, SWIFT, MoneyGram, UNIStream, Privat Money, Ria, Coinstar, «Золота Корона»);
 • дистанційне управління коштами за допомогою ABank24.
Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 44,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

Основні банківські реквізити

Перелік відомостей, призначених для здійснення безготівкових платежів (зарахування або списання коштів з рахунку) і швидкої ідентифікації організації називається банківськими реквізитами. Останні присвоюються на основі нормативно-правових актів Нацбанку України, закодовані, підпорядковуються особливій класифікації та обліку.

Щоб мати уявлення про зміст реквізитів, розшифруємо їх.

МФО

Абревіатура, що позначає «міжфіліальний оборот», є спадщиною радянських часів, коли існувала тільки одна банківська структура – Ощадбанк СРСР, і фінансова взаємодія відбувалася виключно між його філіями. У наш час концепція МФО значно розширилася і включила в себе безготівкові розрахунки, в тому числі і між іншими банківськими установами.

На сьогоднішній день застосування терміну вважається юридично некоректним, починаючи з 2006 року поняття «МФО» було скасовано і змінилося кодами, внесеними Електронний технологічний довідник банків України та розрахованими Нацбанком.

МФО дозволяє здійснювати міжбанківські перекази

Даний ідентифікатор представляє собою шестизначний цифровий код.

МФО А-Банку: 307770.

Область використання коду:

 • внутрішні банківські перекази;
 • розрахунки з Нацбанком;
 • оплата податків і зборів;
 • переказ грошей як на території України, так і за її межі;
 • взаємодія між комерційними банками.

Аналоги МФО за кордоном

У різних країнах ідентифікатори мають інші назви і кількість цифр в коді. Це необхідно враховувати під час переказу грошей між фізичними особами – позначення «MFO» допустимо, але вимагає додаткових пояснень, щоб уникнути неприємностей з переказом грошей в Україну. У зовнішньоекономічній діяльності непорозуміння виключені, так як при підписанні будь-яких угод використовується bank code – «код банку».

Крім України, термін «МФО» використовується в Білорусі та Узбекистані.

Приклади кодів інших країн:

 • Росія – БІК;
 • США – АВА;
 • Німеччина – BLZ.

ЄДРПОУ

Другий за значимістю банківський реквізит і вагомий елемент інфраструктури державної статистики. Цифровий код є ідентифікаційним номером юридичної особи в єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

Присвоєний суб’єкту восьмизначний код унікальний і зберігається протягом усього періоду його існування при здійсненні будь-якого виду діяльності: комерційної, господарської чи адміністративної.

ЄДРПОУ А-Банку: 14360080.

Раніше реквізит носив назву «ЗКПО» (загальний Класифікатор підприємств і організацій).

Свій персональний код мають всі без винятку організації, зареєстровані на території країни. ЄДРПОУ в обов’язковому порядку повинен зазначатися у всіх документах банку, а також на печатках і штампах.

IBAN

В Україні перехід на міжнародний реквізит International Bank Account Number розпочався не так давно, починаючи з 05.08.2019 року банки відкривають рахунки згідно з новим стандартом. Зародившись в ЄС, IBAN поширився більш ніж на 60 країн світу, де міжбанківські розрахунки проводяться тепер за єдиною формулою.

Використання IBAN зменшує імовірність банківських помилок

Впровадження стандарту має сприяти інтеграції вітчизняного платіжного простору в європейське та вдосконаленню платіжної системи.

Унікальна комбінація, що складається з 29 символів, містить повну інформацію, починаючи від коду України і закінчуючи номером рахунку.

IBAN А-Банку: UA563000010000032004105101026

Переваги переходу на міжнародний стандарт

 • Оформляти розрахункові документи буде зручніше у зв’язку з тим, що відразу два реквізити (номер рахунку і МФО) зливаються в один.
 • За єдиним кодом відбувається ідентифікація всіх учасників операції: отримувача грошей, платника та обслуговуючого їх банку.
 • Скорочення кількості реквізитів зменшить ймовірність помилок при внесенні кодів в документи.

Остаточний і повний перехід нашої банківської системи на IBAN повинен відбутися до 13.01.2020 року.

Макс. сума: 1 000 000 грн.
Ставка: Від 17,99%
Термін кредиту: До 5 років
Мін. сума: 5 000 грн.

SWIFT

Міжбанківська система грошових переказів, що підпорядковується єдиним для всіх держав строгим стандартам, є самим швидким і економічним способом переправити свої кошти в більш ніж 200 держав. Перекази здійснюються в умовах підвищеної безпеки і свободи від найменших бюрократичних перепон.

Кожен день в системі фіксується більше мільйона операцій, здебільшого вони стосуються оплати закордонних покупок, відпочинку, лікування або навчання.

SWIFT А-Банку: UKCBUAUK

Умови для використання системи:

 • всі дані вносяться виключно англійською мовою;
 • обидві фінансові організації, які беруть участь в транзакції, повинні бути членами спільноти SWIFT.

Система SWIFT передбачає введення даних тільки англійською мовою

Чим загрожує помилка в реквізитах

Не всяке платіжне доручення вимагає внесення реквізитів вручну – багато стандартних бланків вже містять потрібну інформацію. Якщо ж ви зіткнулися з необхідністю самостійного заповнення відведених під коди рядків – будьте гранично уважні, щоб уникнути неприємних наслідків.

 • Найбільш безболісний результат – коли помилку на місці виявить співробітник банку. У цьому випадку доведеться всього лише заново заповнити документ.
 • Гроші будуть направлені не за адресою. Помилку можна виправити, написавши відповідну заяву. Кошти повернуться, але час буде втрачено, а якщо мова йде про обов’язкові платежі, затримка може призвести до прострочень і штрафів.
 • Через неповні дані платіж не пройде.
 • Помилкові дані можуть призвести до повернення перерахованих коштів, але вже з втратою комісії.

Таким чином, оволодіння базовими знаннями про реквізити, їх принципи, зміст і розшифровку зведе до мінімуму прикрі непорозуміння із здійсненням прибуткових та видаткових операцій, а також розширить ваші можливості користування банківськими послугами.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.