Сьогодні складно зустріти людину, яка б не взаємодіяла з якою-небудь банківською структурою в повсякденному житті. Рішення будь-якого фінансового питання (отримання зарплати, пенсії, стипендії, оформлення іпотеки, кредитної картки, споживчого кредиту, примноження заощаджень тощо) ми звикли довіряти професіоналам.
Незважаючи на кризу, що вдарила і по банківській сфері у тому числі (якщо рахувати з 2014 року, близько 80 фінустанов країни збанкрутувало), в Україні пропонують свої послуги сотні кредитних організацій – великих і регіональних, державних і приватних. Перед нами, потенційними клієнтами, стоїть непросте завдання: вибрати з великої кількості пропозицій «свій» банк, який стане надійним партнером на довгі роки.
Brobank.уа пропонує познайомитися з однією з найпопулярніших банківських структур на українському ринку – Альфа-Банком, розкриваючи історію його створення, основні реквізити та базові принципи роботи з клієнтами.
Як вибрати «правильний» банк
Обиватель навряд чи зможе самостійно провести експертний аналіз спроможності банківської установи – для цього потрібні спеціальні знання і вихідні дані. Проте, є правила і критерії, які допоможуть скласти загальну картину.
- Репутація організації – це не порожній звук. Банки, особливо великі, роками активної роботи підтверджують свою стабільність і надійність, розвивають мережу представництв, вкладаються в рекламу і підтримання іміджу.
- Склад акціонерів – важлива інформація, яка знаходиться у відкритому доступі і заслуговує особливої уваги, так як від власників безпосередньо залежить життєздатність кредитної організації. Вважається, що найнадійніші – фінустанови державні або ті, що входять в міжнародні банківські групи. З останніх, наприклад, не збанкрутувала жодна у важкі для системи 2014-16 роки.
- Процентні ставки не повинні перевищувати рівень середньоринкових, в іншому випадку це може бути показником внутрішніх проблем фінустанови з ліквідністю.
- Стан «портфеля депозитів», який можна відстежувати на сайті Нацбанку – це простий тест на стабільність. Динаміка депозитів у бік відтоку є поганою ознакою.
- Бажано, щоб банк займав лідируючі позиції в рейтингу за розміром і рентабельністю капіталу, активів, вкладів, питомій вазі резервів.
- Комфортне для клієнта обслуговування, яке залежить від розмірів мережі філій і відділень, кількості банкоматів, наявності дистанційних сервісів.
Макс. ліміт: | 200 000 грн. |
Ставка на рік: | 39,99% |
Пільг. період: | До 62 днів |
Обслуговування: | 150 грн. |
Альфа-Банк – історія організації
Комерційна структура, одна з провідних в Україні, з міжнародним капіталом, лідируючими позиціями по впровадженню нових технологій і різноманітним набором сучасних банківських продуктів по праву вважається одним з флагманів вітчизняного фінансового ринку.
Банківська установа є дітищем ABH Holdings SA (ABHH), приватної інвестиційної холдингової компанії, чий головний офіс знаходиться в Люксембурзі. Компанія інвестує в різні фінустанови, які знаходяться в Україні, Росії, Білорусі, Нідерландах, Казахстані, а також має свої представництва у Великобританії, на Кіпрі.
Будучи заснованим у 1992 році, свою актуальну назву Альфа-Банк (Україна) отримав тільки в 2001 році, під цим брендом він і здійснює нині свою фінансову діяльність і завойовує любов споживачів. Кредитна організація не тільки з честю пройшла через всі кризи сфери і втрималася на плаву, але навіть на секунду не припиняла розвиватися і розширила свій вплив на всі існуючі сегменти ринку. Крім цього, фінустанова – соціально активна, бере участь у благодійних акціях і спонсорських проектах.
Альфа-Банк входить в десятку кращих універсальних банків країни і є третім за обсягом активів (62,8 мільйонів гривень станом на липень 2019 року). При цьому злиття з Укрсоцбанком, що завершилося 15.10.2019 року, посприяло збільшенню чистих активів Альфа-Банку на 20%.
Реквізити банку
Ряд закодованої інформації, що надається Нацбанком та використовується для миттєвого розпізнавання організації та переміщення коштів між рахунками, називається банківськими реквізитами. Служать вони для коректного здійснення різних банківських операцій: безготівковий розрахунок, списання або зарахування грошей. Вказувати реквізити необхідно вкрай уважно – помилка навіть в одному знаку призведе до збою всієї процедури.
Розберемо докладніше реквізити на прикладі Альфа-Банку.
- Назва та юридична адреса – основні атрибути будь-якої компанії.
Акціонерне товариство «Альфа-Банк» (Alfa-Bank); місцезнаходження головного офісу: місто Київ, 03150, вулиця Велика Васильківська, будинок 100. - МФО (код банку) застосовується для розрахунків з Нацбанком України, оплати всіх видів податків або зборів, внутрішнього переміщення коштів, переказів (як внутрішньоукраїнських, так і міжнародних).
МФО Альфа-Банку: 300346. - ЄДРПОУ – унікальний восьмизначний код, який служить ідентифікатором юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України. Повинен в обов’язковому порядку бути присутнім на всіх документах організації, її штампах і печатках.
ЄДРПОУ Альфа-Банку: 23494714. - IBAN – новий для нашої країни міжнародний реквізит, що став обов’язковим у серпні 2019 року. Об’єднана в єдиний код інформація замінює вказівку в розрахункових документах відразу декількох реквізитів і оптимізує операцію. Перехід міжбанківських розрахунків на європейські стандарти виведе вітчизняну платіжну систему на новий рівень.
IBAN Альфа-Банку: UA033000010000032000102001026. - SWIFT – міжнародна міжбанківська система, призначена для проведення безпечних транзакцій, прийнята більш ніж в 200 країнах світу. Популярність СВІФТ наочно доводить той факт, що щодня через систему проходить не менше мільйона платежів, в основному це оплата різноманітних послуг і товарів.
SWIFT Альфа-Банку: ALFA UA UK.
Макс. сума: | 1 000 000 грн. |
Ставка: | Від 17,99% |
Термін кредиту: | До 5 років |
Мін. сума: | 5 000 грн. |
Важливість реквізитів
Для безперебійного проведення платежів необов’язково заучувати напам’ять реквізити банку – всі потрібні коди в будь-який момент можна знайти на офіційному сайті фінансової організації.
Крім цього, на шаблонах бланків необхідні відомості вже присутні. Така передбачливість себе виправдовує, так як помилки в реквізитах можуть обійтися дуже дорого.
- Найнеприємніший результат – кошти будуть направлені сторонній особі, а для їх повернення потрібен час, що грає вирішальну роль у здійсненні обов’язкових платежів.
- Повернення помилково перерахованих грошей може супроводжуватися нарахуванням комісії.
- Платіж зависне через некоректні дані, що знову ж таки призведе до втрати часу – головної цінності ділової людини.
- Кращим варіантом буде своєчасне виявлення помилки фахівцем банку і повторне заповнення документів на місці.
Альфа-Банк – один з найстабільніших фінансових інститутів України, його надійність доведена роками успішної роботи, а репутація не викликає сумнівів. Набір сучасних продуктів і послуг буде цікавий як корпоративним клієнтам, так і фізичним особам, а рівень сервісу однаково високий і в містах, і у віддалених регіонах. Обізнаність споживача в області банківських реквізитів і розуміння їх функцій допоможе вибудувати найбільш продуктивні взаємини з грамотно обраним банком.