Що потрібно для кредиту

Що потрібно для кредиту

Існує думка, що оформлення кредиту в банку – процес довгий, складний, що вимагає повної самовіддачі, справжній біг з перешкодами. А словосполучення «збір документів» здатне привести у відчай найстійкішого громадянина, який потребує фінансування.

Тому багато українців обходять банки стороною, вважаючи за краще по-старому позичати гроші у рідних-знайомих в той час, коли весь цивілізований світ живе в кредит і цілком комфортно себе почуває.

Насправді ніяких надприродних вкладень від вас не буде потрібно, процедура видачі позик налагоджена до автоматизму і не займає багато часу. Пакет документів абсолютно стандартний, без будь-яких екзотичних довідок, а невеликі відмінності залежать від виду кредиту, запитуваної суми і політики тієї чи іншої фінансової установи.

Brobank.уа розповість, які документи потрібні для отримання різних позик в банках України, що з них входить в обов’язковий мінімальний пакет, а що – не обов’язково, але призведе до схвалення на кращих умовах.

Перелік документів

Коли банк вимагає надати певний список документів і довідок, він зовсім не хоче познайомитися з вами ближче, йому важливо переконатися у вашій благонадійності і платоспроможності. Кредитна організація повинна бути впевнена, що особа (неважливо, фізична або юридична) поверне видані йому кошти, причому з урахуванням всіх відсотків і необхідних платежів.

Документи про платоспроможність зміцнять ваш статус надійного клієнта

Надані документи повинні переконати банк у гарантованому майбутньому прибутку.

 1. Паспорт громадянина України. Головне в документі – наявність дійсної прописки на території країни і вік позичальника (кредити найчастіше видаються з 21-23 років, іноді – з 18). Банк цікавить тільки оригінал паспорта, потрібну кількість копій зроблять безпосередньо в процесі оформлення, вам залишиться їх завірити. У деяких випадках може знадобитися додатковий документ, що підтверджує особу (закордонний паспорт, водійські права, військовий квиток, посвідчення біженця).
 2. Ідентифікаційний код. Оригінал у вигляді облікової картки платника податків або відмітка в паспорті.
 3. Довідка про доходи. Підтвердження розміру заробітної плати за період від 3 місяців до 2 років (залежно від правил банку). Для СПД-декларація про доходи.
 4. Довідка з місця роботи. Запитується в одному з двох форматів: оригінал з мокрими печатками або електронний варіант.
Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 24%
Пільг. період: 0 днів
Обслуговування: 120 грн./рік

Якщо позичальник претендує на отримання великого кредиту, що перевищує 100 000 гривень, список документів стане на кілька пунктів довшим:

 • свідоцтво про шлюб;
 • довідка про склад сім’ї;
 • диплом про вищу освіту;
 • свідоцтво про право власності на майно, яке можна розглядати як заставне;
 • довідки про наявність депозитів;
 • для юридичних осіб – виписка з реєстру ЄДР.

Вимоги деяких банків не обмежуються вищенаведеним переліком, певні категорії громадян зобов’язують надати додаткові документи.

 1. Пенсіонери – пенсійне посвідчення.
 2. Студенти – довідка з місця навчання або договір з навчальним закладом.
 3. Чоловіки призовного віку – військовий квиток.

Кредитні організації приймають тільки оригінали документів – копії, навіть нотаріально завірені, не підходять. Не варто також намагатися пред’являти фальшиві довідки або підтасовувати дані: вся інформація ретельно перевіряється, а такі дії кваліфікуються як шахрайські і підпадають під дію Кримінального кодексу України.

Банк не приймає копії та фальшиві документи

Правила банків

Умови кредитування тієї чи іншої фінансової установи разом зі списком необхідних документів знаходяться у вільному доступі.

Кожен може ознайомитися з усіма відомостями на офіційних сайтах, окремо відведених стендах у відділеннях банків, нерідко – на рекламних проспектах.

Крім безпосередньо переліку документів, потрібно уважно вивчити супутню інформацію:

 • вид і форма наданих виписок і довідок;
 • особливості оформлення офіційних документів.

Бажано підготувати документи заздалегідь, до візиту в банк. Багато форм можна самостійно роздрукувати і заповнити, можливо, завірити в установленому порядку. Це заощадить час при оформленні кредиту.

Макс. сума: 500 000 грн.
Ставка: Від 9,99%
Термін кредиту: До 5 років
Мін. сума: 1 000 грн.

Заява на отримання позики являє собою спеціальний бланк, який позичальник зобов’язаний заповнити особисто. До нього вносяться такі дані:

 • ПІБ, адреса проживання, контактний номер телефону;
 • інформація, що підтверджує статус позичальника (трудовий, сімейний, соціальний);
 • рівень доходів, наявність майна;
 • все про кредит: вид, сума, процентна ставка, термін.

Заява повинна бути заповнена гранично коректно. Обман, на якому б етапі оформлення його не розкрили, неминуче призведе до відмови в кредиті, розірвання договору, припинення всіх відносин і негайного внесення позичальника в «чорний список».

Документи для споживчого кредиту

Цей вид кредиту можна отримати двома способами: в банку і безпосередньо в магазині. У першому випадку потрібно звернутися до відділу кредитування фізосіб з пакетом документів, серед яких: паспорт, ІПН, довідка про доходи. Якщо кредит заставний, додатково готуємо папери для оформлення застави.

Анкета і Договір заповнюються на місці, в разі цільової позики додатково реєструється рахунок-фактура на товар або послугу. Схвалення на видачу кредиту може затягнутися на термін від пари годин до декількох днів.

Майте на увазі, що заявку на кредит можуть розглядати декілька днів

Якщо ж ви вирішили придбати в магазині побутової техніки, скажімо, телефон, у вас є можливість самостійно вибрати кредитора (в кожній великій торговій точці працюють агенти різних фінансових організацій). Крім пред’явлення паспорта з пропискою в даному регіоні та ідентифікаційного коду потрібно заповнити анкету, в якій основна увага буде приділена розміру заробітної плати.

Як і в першому випадку, бажано, щоб регулярний дохід перевищував суму щомісячного платежу в 1,5-2 рази. Якщо для здійснення покупки не потрібні довідки з місця роботи, оформити кредит можна хвилин за 45.

Документи для автокредиту

Незважаючи на те, що кредитування не входить до спектру послуг автосалонів, кожен з них співпрацює з певною фінансовою установою. Тому всі заявки покупців переадресовуються кредитній організації. Крім мінімального пакету необхідних документів (паспорт, ІПН, підтвердження рівня доходів) банк може запросити довідки про склад сім’ї або про право власності на нерухомість.

При оформленні поруки ваша довірена особа також надає підтверджуючі особу і фінансову спроможність документи. Бонусом для клієнта стане договір страхування життя.

Сума позики: 12 000 грн.
Термін позики: 1-30 днів
Ставка на день: 1,6%
Кредитна історія: Будь-яка

Документи для онлайн-позики

МФО не дарма вважаються найбільш лояльними з усіх кредиторів, їх перелік обов’язкових документів гранично лаконічний:

 1. Цивільний паспорт.
 2. Ідентифікаційний код.

Підтверджувати платоспроможність не потрібно, тому що суми видаються невеликі і на короткий термін. Для оформлення мікропозики необов’язково навіть виходити з дому, якщо мова йде про позику на банківську карту. Відвідати відділення МФО доведеться тільки в разі отримання кредиту готівкою.

По суті, взяти кредит онлайн можна і без документів на руках – досить знати їх дані. У рідкісних випадках мікрофінансові організації просять прикріпити до заявки ксерокопії або фотографії окремих сторінок паспорта.

МФО перевіряють інформацію так само ретельно, як і банки

При заповненні анкети не варто спокушатися доступністю і простотою оформлення мікропозик – в МФО інформація перевіряється так само ретельно, як і в банку, а надання неправдивих відомостей карається відмовою в кредиті.

Таким чином, підготовка до отримання позики повинна починатися зі збору необхідних документів. Їх перелік може різнитися в залежності від виду та умов кредитування обраної фінансової організації. Варто пам’ятати, що банківські вимоги можуть періодично оновлюватися, тому важливо відстежувати всі нововведення ще на початковому етапі.

Спільною рисою, що властива всім кредитам, є укладення договору – офіційного паперу, наділеного юридичною силою, де прописані зобов’язання як позичальника, так і кредитора. Формування пакету інших документів лягає на плечі позичальника, в інтересах якого – зібрати якомога більше доказів своєї платоспроможності і переконати кредитора в своєму щирому прагненні своєчасно повернути борг.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.