Що таке цільові кредити

Що таке цільові кредити

Асортимент кредитних продуктів від фінансових організацій України досить великий. Кожен позичальник підбере тут прийнятну для себе програму кредитування зі значного списку пропозицій. Всі вони відрізняються за цільовим призначенням, правилами і умовами оформлення, іншим параметрам.

При виборі слід виходити з того, які безпосередньо завдання покликана вирішувати позика. Наприклад, якщо вам не вистачає коштів для здійснення великої покупки або оплати навчання, має сенс оформити цільовий споживчий кредит, призначений якраз для таких випадків.

Бробанк.уа розбирався, де в Україні можна взяти цільовий кредит, що він з себе представляє, його типи, призначення та особливості, які переваги отримує позичальник і в чому полягає вигода банку.

Що таке цільовий кредит

Кожен повнолітній громадянин має можливість отримати споживчий кредит в будь-якій банківській організації України. Ця істотна фінансова допомога відрізняється доступністю, простотою оформлення і вкрай затребувана серед населення. Споживчі позики поділяються на цільові і нецільові.

Цільовий споживчий кредит – це вид банківського кредиту, який надається клієнту для покриття певних потреб, будь то товари або послуги. При цьому цільове призначення кредиту заздалегідь обумовлюється з банком, і отримані кошти можуть бути витрачені тільки на вказаний в договорі об’єкт кредитування. У разі недотримання умов та використання грошей на сторонні потреби фінустанова має право розірвати договір і вжити до позичальника штрафні санкції.

Макс. сума: 500 000 грн.
Ставка: Від 9,99%
Термін кредиту: До 5 років
Мін. сума: 1 000 грн.

За укладенням кредитного договору передача коштів може здійснюватися одним із наступних способів:

 • Видача грошей безпосередньо клієнту. У даній ситуації банк буде тримати під контролем витрачання коштів і вимагати надання чеків і квитанцій, які засвідчать, що гроші були витрачені на заявлені цілі.
 • Перерахування коштів організації, яка продає позичальникові товар або надає послугу. У цьому випадку клієнт не отримує позику на руки, а її повернення відбувається відповідно до умов договору.

Також існує схема кредитування, при якій банк видає необхідну суму частинами, через обумовлені проміжки часу. Позичальник отримує гроші готівкою, або вони переводяться на рахунок організації.

Основні види цільових споживчих кредитів

 • Іпотека. Спосіб поліпшення житлових умов, призначений для придбання житлового приміщення або комерційної нерухомості. Після вибору конкретного виду житла (квартира в новобудові або будинку на етапі закладки фундаменту, пропозиції фонду вторинного житла тощо) оформляється кредит на необхідну для покупки суму.
 • Автокредит. Використовується для придбання різних видів транспортних засобів (легковий, вантажний автомобіль, сільгосптехніка).

  Отримана за допомогою автокредиту машина стає заставою банку, її не можна ні продати, ні подарувати, проте використовувати за призначенням можна відразу ж після покупки

  Отримана за допомогою автокредиту машина стає заставою банку, її не можна ні продати, ні подарувати, проте використовувати за призначенням можна відразу ж після покупки.

 • Позика на освіту. Це – вид цільового споживчого кредиту, що набирає популярність поряд з рефінансуванням і кредитом на розвиток приватного господарства. Клієнт отримує позикові кошти на навчання в закладах, що мають державну ліцензію. Батьки можуть виступати в якості позичальників або ж оформляти кредит на своє ім’я у разі, якщо студент не має власних джерел доходу.
 • Дрібні цільові споживчі кредити. Використовуються для придбання побутової техніки, меблів, туристичних путівок, оплати весілля, медичного обслуговування, ремонту квартири або зведення будинку. Подібні позики зазвичай оформляються безпосередньо в магазинах або організаціях, що надають послуги, тому не передбачають особистої присутності в банку.

Також до категорії споживчих позик можна віднести спеціальні картки, які видаються в торгових точках, цільове призначення кредиту в цьому випадку обмежується товарами з асортименту конкретного магазину.

Переваги цільового кредитування

Найбільш ефективні взаємини з фінансовою організацією створюються, коли клієнт бере кредит на цільові потреби. Банк точно знає, куди будуть витрачені позикові кошти, ризик неповернення коштів мінімальний, і клієнт у цьому випадку може розраховувати на певні преференції.

Цільовий споживчий кредит, як правило, видається на більш вигідних умовах порівняно з нецільовим:

 • низькі процентні ставки;
 • висока ймовірність схвалення, особливо коли мова йде про великі суми;
 • тривалий термін кредитування;
 • додаткові пільги для осіб, які оформили страховку, надали поручителя або обслуговуються в банку в рамках зарплатного проекту;
 • можливість дострокового погашення боргу без штрафів і переплат.

Лояльні умови фінансових організацій пояснюються ще й тим, що об'єкт кредитування вважається заставним майном, що надається в рахунок забезпечення позички і може бути конфіскований у разі неповернення боргу

Лояльні умови фінансових організацій пояснюються ще й тим, що об’єкт кредитування вважається заставним майном, що надається в рахунок забезпечення позички і може бути конфіскований у разі неповернення боргу.

Недоліки цільового кредиту

 • Цільове призначення кредиту є одночасно як плюсом, так і мінусом даного виду банківської позики. Якщо кошти будуть витрачені на сторонні потреби, не прописані в договорі, банківська установа має право вимагати негайного погашення боргу і сплати штрафу.
 • Для оформлення кредиту на велику суму потрібно підготувати значний пакет документів і довідок, що підтверджують платоспроможність. Може знадобитися також інформація про фінансовий стан родичів, а в окремих випадках – залучення поручителя.
 • Проводиться обов’язкова перевірка кредитної історії позичальника.
 • Обов’язкове страхування заставного майна тягне за собою додаткові витрати, розмір яких тим більше, чим вище сума кредиту.
 • Оформлення може зайняти тривалий час.

Пiд час оформлення кредиту проводиться обов'язкова перевірка кредитної історії позичальника

Вигода для банків:

 • наявність заставного майна;
 • стабільний довгостроковий прибуток;
 • низькі ризики неповернення коштів.

На позитивне рішення за заявкою може розраховувати тільки надійний платоспроможний позичальник. Це стосується всіх видів цільових споживчих кредитів.

Де краще взяти цільовий кредит

Сума позики: 7 000 грн.
Термін позики: 7-15 днів
Ставка на день: 2,5%
Кредитна історія: Будь-яка

Фінансові організації України, які мають ліцензію на кредитування:

При виборі банку варто оцінювати його рейтинг та інші показники. Великий обсяг власного капіталу та активів дозволяє кредитним організаціям встановлювати вигідні для позичальників тарифи.

Структури, що лідирують за даними показниками:

Узяти цільовий кредит в Україні можуть як фізичні особи, так і компанії

Небанківське споживче кредитування населення здійснюють мікрофінансові компанії. Звернення до них стане найкращим виходом в ситуації, коли цільовим призначенням кредиту є недорога покупка. Приклади подібних організацій:

Цільові кредити вигідні як клієнтам, так і фінансовим організаціям. Лояльні умови кредитування дозволяють не обмежувати себе в покупці всіх видів майна або оплати послуг. При цьому взяти цільовий кредит в Україні можуть як фізичні особи, так і компанії.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.