Що таке кредитний ліміт

Що таке кредитний ліміт

Забавним словом «кредитка» ми звикли називати банківські картки – платіжний інструмент, який впевнено витісняє з наших гаманців купюри. Погодьтеся, що розплачуватися кредитною карткою однаково зручно як в онлайн-магазині, так і в найближчому супермаркеті. Головне, щоб кошти не закінчилися в самий незручний момент.

Українці починають входити в смак безготівкових розрахунків, рівень їх використання активно підвищується і вже наблизився впритул до показників європейських країн. Секрет привабливості кредитних карток полягає в наявності ліміту – законної можливості скористатися для своїх потреб грошима банку. Це – найпростіший спосіб позичити необхідну для покупок суму. Але чи завжди її розмір відповідає нашим потребам?

Brobank.уа розкриє порядок встановлення і правила використання кредитного ліміту, а також підкаже, як його підвищити в провідних банках України.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 44,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

Кредитний ліміт: що це

У наш час грошові труднощі вирішуються швидко і просто за рахунок фінансових установ. Залежно від ситуації ми беремо споживчі позики або оформляємо кредитні картки. У першому випадку має місце разова угода: отримали потрібну суму, використали її за призначенням, розплатилися з банком.

У другому – ми йдемо на довгострокові відносини з організацією: використовувати позикові кошти можна необмежену кількість разів в межах терміну дії карти, а кредитна лінія відновлюється відразу після погашення заборгованості.

Кошти на кредитній картці діляться на дві складові:

 • власні – довільна сума, розмір якої залежить виключно від можливостей клієнта, всі фінансові операції проводяться в першу чергу за рахунок власних коштів;
 • кредитний ліміт – гроші банку, які той згоден дати в борг конкретному клієнту, строго фіксована сума розраховується індивідуально для кожного позичальника.

Розмір кредитного ліміту важко спрогнозувати, від запитів клієнта тут мало що залежить. Банк буде ретельно аналізувати фінансове досьє на предмет благонадійності і відповідального підходу громадянина до всіх раніше взятих зобов’язань.

Розмір кредитного ліміту банк встановлює самостійно

Нерідкі випадки, коли клієнт отримує кредитку з нульовим лімітом (при відсутності постійного доходу або першому зверненні в цей банк), і її функціонал не відрізняється від звичайної дебетової карти.

Правила встановлення кредитного ліміту

Заслужити довіру будь-якої кредитної організації непросто, не секрет, що кожен банк розробляє свій власний список вимог до позичальників, в якому кількість пунктів відповідності обчислюється сотнями. Проте, можна зробити загальні висновки, хто з клієнтів може розраховувати на лояльне ставлення будь-якої фінустанови і надання високого ліміту.

 1. Позитивна кредитна історія – головне досягнення кожного потенційного позичальника. Систематичні прострочення в минулому зменшують шанси на хороші умови кредитування в майбутньому. Карта з мінімальним або нульовим лімітом – це все, на що може розраховувати клієнт з негативною КІ. Відсутність досвіду кредитування теж не йде на користь, банки зазвичай з недовірою ставляться до новачків.
 2. Рівень доходів безпосередньо впливає на розмір всіх видів позик. Високооплачувана робота і хороша КІ забезпечать ліміт мінімум в п’ять середньомісячних заробітків, тоді як пенсіонери і студенти отримають в 2-3 рази менше. Має значення і поточне кредитне навантаження – чим більше діючих позик, тим нижче ліміт.
 3. Активне використання кредитної картки і високі показники середньомісячного обороту по рахунках – вагомий аргумент для фінустанови при схваленні підвищеного кредитного ліміту.
 4. Клієнти з високим соціальним статусом (керівники компаній, власники цінних паперів і депозитів, власники бізнесу і т. д.) можуть розраховувати на спеціальні пакетні пропозиції, карти преміального рівня з максимально допустимим лімітом і в різній валюті.
Макс. ліміт: 100 000 грн.
Ставка на рік: 37,2%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 250 грн./міс.

Навіть якщо банк встановив недостатньо високий, на ваш погляд, кредитний ліміт, це ще не привід його перевищувати. Подібні дії розцінюються як несанкціоноване використання банківських коштів і караються великими штрафами навіть у тих випадках, коли мова йде всього лише про пару сотень гривень.

Як правило, перевищення відбувається через неуважність. Наприклад, грошові перекази за рахунок позикових коштів передбачають високу комісію, а клієнт не врахував цей момент при здійсненні операції. Якщо порушення носять систематичний характер, кредитна організація або знизить ліміт, або зовсім заблокує карту.

Як збільшити кредитний ліміт

Власникам кредиток відомо, що умови надання ліміту змінні: від послуги можна відмовитися, а суму – зменшувати або збільшувати. Очевидно, що остання опція представляє найбільший інтерес. При отриманні карти практично кожен клієнт стає власником нехай невеликого, буквально в кілька тисяч гривень, але робочого кредитного ліміту.

Збільшення кредитного ліміту відбувається поступово (30% кожні півроку)

Після деякого часу (від 3 до 6 місяців) сума переглядається банком, і тільки від дій клієнта протягом цього терміну залежить, в який бік вона зміниться.

Ініціювати збільшення ліміту може як сам банк, так і позичальник, на підставі заяви. Останнє слово завжди залишається за фінустановою, а підвищення відбувається поступово, зазвичай не більше ніж на 30% кожні півроку.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 48%
Пільг. період: До 90 днів
Обслуговування: 0 грн.

Якщо банк відмовляє в зміні ліміту, перегляньте своє ставлення до кредитки і дотримуйтесь наших рекомендацій:

 • на карті завжди повинні бути гроші, поповнюйте її регулярно, причому не тільки через термінали, а й безготівковими переказами з інших карт;
 • забезпечуйте рух коштів на рахунку, частіше використовуйте карту для оплати;
 • своєчасно, а краще заздалегідь, закривайте заборгованість по ліміту;
 • не допускайте порушень в обслуговуванні кредитів, нехай навіть і в сторонніх банках;
 • користуйтеся іншими продуктами, які пропонує ваша фінустанова, наприклад, відкрийте вклад або оформіть страховку;
 • по можливості, розширюйте географію використання кредитки – оплата нею в різних країнах стане непрямим доказом вашої стабільної платоспроможності;
 • кредитними коштами краще оплачувати товари і послуги, не рекомендується знімати готівку в банкоматі;
 • як не дивно, банки часто звертають увагу на те, на які цілі використовується схвалений ліміт: підвищення швидше доб’ється клієнт, який витрачає гроші на оплату розваг, подорожей, дорогої техніки і меблів, а не на покупку предметів першої необхідності, продуктів харчування.

Підвищуємо ліміт в різних банках

ПриватБанк

Приватбанк автоматично підвищує ліміт надійним клієнтам

Позичальникам, які активно використовують свою кредитку і акуратно вносять платежі, необов’язково навіть звертатися в організацію із запитом – підвищення відбувається автоматично. Крім того, в Інтернет-банку Приват24 можна в режимі онлайн підняти ліміт на 10% самостійно (або скориставшись допомогою оператора). Послуга доступна при наявності початкового ліміту не менше 500 гривень.

ПУМБ

Банк не висуває ніяких специфічних вимог – відповідальні клієнти з позитивною кредитною історією можуть легко збільшити ліміт, звернувшись у відділення (із заявою, паспортом та ІПН), зателефонувавши в службу підтримки (необхідно пройти ідентифікацію, повідомивши оператору персональну інформацію і секретне слово) або залишивши заявку в системі ПУМБ-онлайн.

Альфа-Банк

Організація не приймає заявки на підвищення кредитного ліміту, проте кожні півроку розглядає таку можливість, спираючись на статистику співпраці з клієнтом. У списку щасливчиків виявляються громадяни, які не менше 6 місяців активно використовують кредитку, не допускають прострочень, а загальний розмір платежів не перевищує 30% від сумарного щомісячного доходу.

А-Банк

Збільшення кредитного ліміту буде безпосередньо залежати від якості КІ. Для підвищення шансів незайвим буде надання довідки про доходи, виписки по зарплатній картці іншої фінустанови, закордонного паспорта, інформації про наявність рухомого і нерухомого майна.

Задля збільшення ліміту в А-Банку потрібно надати документи, що підтверджують дохід

Таким чином, низький кредитний ліміт, встановлений банком на самому початку ваших взаємовідносин, не повинен стати приводом для занепокоєння. Звертайте увагу на інші параметри: тарифи, тривалість безвідсоткового періоду, розміри комісій і т. д.

На відміну від них, ліміт – це той показник, який вам буде під силу змінити буквально за два-три місяці. Зарекомендуйте себе в якості відповідального і надійного клієнта, і тоді будь-який банк із задоволенням піде вам назустріч.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.