Що вигідніше: взяти кредит або кредитну карту

Що вигідніше: взяти кредит або кредитну карту

Життя завжди ставить нас перед вибором, і фінансові питання – не виняток. Якщо не вистачає грошей, їх можна або заробити, або де-небудь зайняти. Швидше за все, за великою сумою доведеться йти в банк, і знову потрібно буде вибирати: кредит або кредитна карта?

Недосвідченій в питаннях кредитування людині буває складно зрозуміти різницю між окремими банківськими продуктами. А це – питання принципове. Крім того, потрібно буде прорахувати користь від позики, співвіднести її зі своєю ситуацією і передбачити можливі ризики.

Brobank.уа розповість про відмінності у використанні кредитів і кредитних карт, що з них простіше оформити в Україні і який продукт принесе власнику найбільшу вигоду.

Банківський кредит

В першу чергу перед вами повинна стояти абсолютно конкретна мета, що вимагає капіталовкладень. Виходячи з цього банк вирішить, яку саме позику вам видавати:

Макс. сума: 30 000 грн.
Ставка: Від 0,01%
Термін кредиту: До 12 міс.
Мін. сума: 1 000 грн.

Фінустанова і позичальник укладають договір. Тут прописується термін кредитування (не менше 1-2 років), фіксується точна сума і обумовлюється процентна ставка. Постійною величиною є тільки розмір позики, термін можливо буде пролонгувати (при обопільній згоді сторін), а ставка може бути плаваючою.

Щоб розрахувати переплату за позикою, не варто відштовхуватися від річної ставки як основного показника. Повна вартість кредиту (вона ж ефективна процентна ставка) включає в себе додаткові витрати, про існування яких потрібно знати до оформлення угоди.

Банки можуть стягувати такі комісії:

 • видача кредиту, відкриття та ведення рахунку;
 • супровід угоди;
 • касове обслуговування;
 • проведення оцінки заставного майна та ін.

Політика щодо нарахування комісій у кожної організації своя. Тому кредитні продукти з більш високою процентною ставкою, але без зайвих зборів, можуть виявитися вигідніше, ніж позики з низькою ставкою, але з повним комплектом додаткових витрат.

Про комісії, що стягуються за вашим кредитом, можна дізнатися в офісі банку

Кредити видаються в готівковій або безготівковій формах. А в разі споживчої – найпопулярнішого виду позики – мова про гроші в руках клієнта і зовсім не йде, він отримує безпосередньо товар. Банк перераховує потрібну суму на рахунок магазину, оплачуючи покупку замість позичальника.

Переваги та недоліки кредитів

Позика здатна вирішити будь-які фінансові труднощі. Якщо у вас в потрібний момент не виявилося грошей – у банку вони є завжди.

До очевидних переваг кредитів віднесемо наступне:

 1. Можна отримати до схвалення досить велику суму, а в деяких випадках банки йдуть назустріч і знижують ставку (акційні пропозиції, пільгові умови для певних категорій населення та ін.).
 2. Отримання готівкових коштів без комісії.
 3. У порівнянні з кредитними картами, процентні ставки набагато нижче.
 4. Зняття або списання коштів з рахунку неможливо, на відміну від кредиток.
Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 48%
Пільг. період: До 90 днів
Обслуговування: 0 грн.

Зрозуміло, не все так безхмарно, і позичальникам доводиться зіткнутися з низкою проблем:

 1. Оформлення може затягнутися надовго.
 2. Потрібно зібрати великий пакет документів, серед яких і довідки з роботи, і обов’язкове підтвердження рівня доходів.
 3. Можуть знадобитися поручителі.
 4. Страхування є неодмінним пунктом договору.

Для успішного використання кредиту щомісячні платежі потрібно вносити своєчасно. А ще краще – заздалегідь, за 2-3 дні до розрахункової дати, щоб можливі затримки при зарахуванні грошей не стали джерелом проблем.

Кредитна картка

Кредитки надають своїм власникам куди більшу свободу в питанні використання позикових коштів. Вартість і кількість покупок банки не контролюють. Отже, для позичальника існує єдине обмеження: індивідуальний кредитний ліміт. В його рамках можна розпоряджатися грошима на свій розсуд, а платити – тільки за реально витрачені кошти.

Користуйтеся грошима безкоштовно протягом пільгового періоду!

Найвигіднішою для клієнтів особливістю карт є грейс-період. Це – термін (зазвичай 30-90 днів), протягом якого користування грошима банку є повністю безкоштовним. Якщо вчасно повертати гроші на рахунок, то послуга буде доступна аж до закінчення періоду дії самої карти. А потім, якщо банк залишиться задоволений вашою платіжною дисципліною, «пластик» можна перевипустити і продовжувати використовувати.

Кредитки небажано застосовувати для зняття готівки в банкоматі або касі, так як комісії за операції стартують від 4% від суми. Отже, єдино вірним рішенням стане оплата в магазинах, Інтернеті або через термінали. Також карти, емітовані на базі міжнародних платіжних систем, можна без проблем використовувати для розрахунків в зарубіжних поїздках.

Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 44,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

Плюси і мінуси кредитних карт

Широке поширення і популярність кредиток в нашій країні пояснюються наступними факторами:

 1. Максимально швидке оформлення.
 2. Набір документів може обмежуватися паспортом та ІПН.
 3. Наявність безвідсоткового періоду.
 4. Кредитний ліміт – поновлюваний.

Як завжди, без підводних каменів не обійтися:

 1. Процентні ставки вище, ніж при оформленні кредиту.
 2. Розмір кредитного ліміту відносно невеликий, особливо для нових позичальників.
 3. Зняття готівки – з обов’язковою комісією.
 4. Випуск «пластика» займе деякий час, тим більше, якщо мова йде про іменні картки.

Кредитка – найкращий вибір для щоденних витрат. У цьому випадку власник отримує вигоду від додаткових програм. Основними з них є кешбек (повернення певного відсотка від суми покупки) і отримання різноманітних бонусних балів і знижок від компаній-партнерів банку.

Що вигідніше для позичальника

Перш за все визначимося, яка сума вас цікавить. Для покупки квартири або автомобіля ліміту кредитної картки не вистачить. Виняток становлять кредитки преміального рівня, але вони доступні далеко не всім клієнтам, це – талан обраних.

Для великих покупок вигідніше брати споживчий кредит

Виходячи з цього, будемо розглядати середній сегмент кредитування – відносно невеликі позики на покупку побутової техніки, електроніки, меблів, закордонного туру, для оплати ремонту, лікування, навчання і т. п.

Вигода буде залежати виключно від ваших фінансових можливостей і перспективи грошових надходжень. Якщо ви впевнені, що зможете розрахуватися з боргом найближчим часом, сміливо оформляйте кредитну карту. Вкладіться в грейс-період – і кошти дістануться вам абсолютно безкоштовно.

Думаєте, що утриматися в межах безвідсоткового періоду не вийде, і використання позикових грошей розтягнеться на кілька місяців – краще буде розглянути варіант розстрочки. Це – різновид споживчої позики, яка передбачає оплату товару рівними частинами.

Макс. сума: 500 000 грн.
Ставка: Від 30%
Термін кредиту: До 2 років
Мін. сума: 50 000 грн.

І ще один варіант – споживчий кредит – оформляється в тих випадках, коли гроші потрібні на тривалий термін (від 1 року). Отримана сума в повному обсязі йде на покриття ваших потреб, а потім борг планомірно погашається. Це зручно, але не безкоштовно – банку доведеться виплачувати комісії, чого можна уникнути в разі використання розстрочки або кредитної картки.

Що простіше оформити

Зрозуміло, ні кредит, ні карта з кредитним лімітом не зрівняються за швидкістю отримання коштів у МФО. Будь-яка банківська угода займає чимало часу, і в результаті гроші можна отримати нескоро.

У зв’язку з цим оформлення кредиту – найбільш тривалий і клопіткий процес. Пакет необхідних документів виглядає вражаюче, і він тим об’ємніше, чим вище бажана сума позики. Крім того, договори по іпотеці та автокредитах вимагають обов’язкового страхування, а це – додаткові витрати.

Банк кредитует только надежных заемщиков. Банк кредитує тільки надійних позичальників

Оформлення ж кредитної картки не потребує титанічних зусиль і витрат часу. Ви приходите в банк з паспортом та ІПН і протягом години стаєте власником бажаного «пластика» зі схваленою сумою. Звичайно, якщо у вас в порядку кредитна історія. Щоправда, із зіпсованою КІ дуже мало шансів на отримання як карти, так і кредиту.

Таким чином, питання про те, що краще – кредитна карта або кредит, відноситься до розряду теоретичних і суб’єктивних. Найліпший варіант буде залежати від ваших цілей і можливостей. Потрібно не так багато грошей, існує швидка перспектива повернення – беріть кредитку з тривалим пільговим періодом. Хочете велику суму на довгий термін – ваш вибір однозначно кредит. І пам’ятайте: борг завжди залишається боргом, і до його повернення потрібно ставитися відповідально.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.