Українське бюро кредитних історій

Українське бюро кредитних історій

Не секрет, що жоден респектабельний український банк, що дорожить своєю репутацією і активами, не буде роздавати кредити з закритими очима, відгукуючись на кожну подану заявку.

Ретельна і всебічна перевірка як фізичних, так і юридичних осіб передує схваленню всіх без винятку позик. Чим педантичніше позичальник ставився до кредитних зобов’язань раніше, тим охочіше банк схвалить йому яку завгодно суму.

Від кредитора неможливо приховати найменші фінансові маневри або утаїти, наприклад, невиплачений кредит, так як історія всіх ваших взаємин з банками скрупульозно фіксується і зберігається тривалий час в анналах спеціально створеної організації.

Brobank.уа розповість про принципи роботи бюро кредитних історій і допоможе підібрати вірні шляхи для перевірки, контролю і збереження кришталево чистої фінансової репутації.

Незаплямоване реноме і добре ім’я нелегко заробити і так просто втратити, адже ці якості відіграють важливу роль не тільки в повсякденному житті або професійної діяльності, але і в такому, здавалося б, простому процесі, як отримання кредиту.

Хроніка всіх банківських позик (погашених вчасно, прострочених або неповернених) не є таємницею і може помітно вплинути на ваше життя.

Українське бюро кредитних історій

 1. Репутація відповідального платоспроможного позичальника переведе вас в ранг бажаних клієнтів для будь-якого банку. Тепер вам не тільки не буде відмови в кредиті, а й умови його отримання стануть привілейованими.
 2. При наявності неідеальної КІ можна, звичайно, спробувати роздобути позику, обійшовши ряд кредитних організацій в надії на те, що одна з них не співпрацює з бюро, але на практиці ця ймовірність дуже мала. Банки надають величезне значення верифікації даних і використовують для цього всі можливі методи.
 3. З кожним днем кредитні бюро стають все сильнішими і впливовішими, а в найближчому майбутньому вони і зовсім можуть об’єднатися в єдину структуру – монополіста на українському ринку. Це дозволить перекрити найменші лазівки для недобросовісних позичальників і шахраїв.
 4. Ще в 2002 році Нацбанк ініціював створення загального «Реєстру позичальників» і зобов’язав банки направляти туди відомості про всіх несумлінних клієнтів. З 01.12.2019 року, згідно з новою постановою, змінюються норми розрахунку кредитних ризиків щодо фізичних осіб, що має зменшити кількість неповернутих позик і підвищити ступінь відповідальності кожного позичальника в сфері виконання зобов’язань.
Макс. ліміт: 100 000 грн.
Ставка на рік: 38,4%
Пільг. період: До 62 днів
Обслуговування: 0 грн.

УБКІ – що це таке

Українське бюро кредитних історій – це не тільки найбільший в країні сервіс зі збору, систематизації, зберігання та надання інформації про всі взяті позики, а й один з основних елементів фінансової структури держави.

Завдання, які успішно виконує УБКІ:

 • забезпечення прозорості відносин і зміцнення довіри в дуеті кредитор-позичальник;
 • припинення будь-яких шахрайських умислів, що виникають з недостатньої інформованості про чистоту намірів і дисциплінованість клієнта;
 • запобігання кризи фінансової системи, пов’язаної з масовою відмовою населення від виконання кредитних зобов’язань.

Кількість звітів, що зберігаються в бюро, впевнено наближається до 50 мільйонів, при цьому кожен з них складений відповідно до чинного законодавства, а інформація здобута легальним шляхом. Для цього до кожного кредитного договору включають обов’язковий пункт про згоду позичальника на добровільну передачу даних в БКІ. Відомості надаються безпосередньо всіма фінансовими установами: банками, страховими, колекторськими і лізинговими компаніями, кредитними спілками та мікрофінансовими організаціями.

Усі фінансові інститути надають інформацію до БКІ

Враховуючи безпрецедентний обсяг бази даних, ймовірність того, що ваша кредитна історія знаходиться саме в цьому бюро, одному з десяти зареєстрованих в Україні, вкрай висока.

Список послуг

Головною функцією кредитного бюро є збір і класифікація відомостей за фінансовими операціями кожного окремо взятого позичальника з подальшим пред’явленням досьє зацікавленим особам. Проте, УБКІ готовий запропонувати і цілий ряд супутніх послуг.

 1. Формування об’єктивної і повної КІ.
 2. Створення звітів і кредитних рейтингів суб’єктів.
 3. Зберігання всієї наявної інформації протягом десяти років, починаючи з того моменту, коли відбулася остання зміна в кредитному договорі.
 4. Надання кваліфікованих консультацій з питань, що мають відношення до кредитування.
 5. Набір пропозицій для активних користувачів Інтернету (онлайн-доступ до своєї КІ, відстеження будь-яких змін в ній, визначення місцезнаходження в кредитному рейтингу та ін.).
Макс. ліміт: 200 000 грн.
Ставка на рік: 48%
Пільг. період: До 92 днів
Обслуговування: Від 0 грн.

Перевірка КІ

Звернення за кредитною історією – проста процедура, доступна кожному повнолітньому громадянину, який користується послугами банківських установ. Право безкоштовної перевірки один раз на рік передбачено окремим пунктом статті 13 Закону «Про організацію формування та обігу кредитних історій». Якщо ж ви будете звертатися в бюро частіше, готуйтеся до оплати кожного окремого запиту.

Будь-який позичальник має можливість перевірити КІ оптимальним для себе способом.

 1. Реєстрація на офіційному сайті УБКІ.
 2. Письмова заява, відправлена за адресою дніпропетровського офісу. Основна перевага цього варіанту – ви отримуєте офіційний звіт з мокрою печаткою. З мінусів – необхідність нотаріально завіряти документи, що додаються до заявки.

Платні способи перевірки.

Дізнатися власну КІ можна через додаток Privat24

 1. Мобільні додатки «Кредитна історія», Sender і Privat24 (для Android і iOS).
 2. Онлайн-банк Privat24 (розділ «Мої рахунки» – «Кредитний рейтинг»).
 3. Термінал самообслуговування ПриватБанку («Банківські операції» – «Кредитна історія УБКІ»).

Для відповідей на запитання клієнтів щодо пошуку та надання відомостей кредитним бюро створено гарячу лінію.

Самими цікавими і корисними для клієнтів по праву вважаються дві платні послуги від УБКІ: «СтатусКонтроль» і «Кредитний рейтинг». Подібних опцій не може запропонувати жодне інше бюро, тому варто розглянути їх докладніше.

Макс. ліміт: 250 000 грн.
Ставка на рік: 45%
Пільг. період: До 57 днів
Обслуговування: 0 грн.

Послуга «СтатусКонтроль»

Пропонує доступ до кредитних звітів без оплати і обмежень. Клієнту відправляються СМС-повідомлення, що допомагають відстежувати найменші зміни в КІ (стан поточного рейтингу, прострочення і погашення позик, запити історії будь-якими фінустановами і т. п.).

Головне ж – ви купуєте захист від шахрайських дій, спроба відкрити кредит на ваше ім’я відразу стане відома з того ж SMS. Для цих цілей також передбачена безкоштовна опція FREEZE, скориставшись якою ви повідомляєте банкам про тимчасове небажання вступати в чергові фінансові відносини.

Послуга «Кредитний рейтинг»

«Кредитний рейтинг», заснований на аналізі вашої КІ, дозволяє оцінити її поточний стан, зрозуміти, чи зацікавлений банк зараз у співпраці, а також – на яку суму позики ви зможете розраховувати. З іншого боку, знання свого рейтингу дозволяє вчасно зробити кроки для його покращення.

Таким чином, діяльність УБКІ є безумовно важливою і взаємовигідною для підписантів кредитного договору.

Добропорядним позичальникам нараховуються нижчі процентні ставки

Банківська установа передає кошти надійному перевіреному клієнту, не побоюючись зіткнутися з неповерненням, і, як наслідок, має можливість запропонувати більш вигідні умови. Немає ризиків – немає необхідності завищувати процентні ставки.

Рівень довіри до кредитного бюро в нашій країні надзвичайно високий: незважаючи на те, що організація є незалежною, її діяльність регулюється законодавчо, а вся інформація абсолютно достовірна і надійно захищена.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.