Що входить у вартість страховки авто

Що входить у вартість страховки авто

Автомобіль – задоволення недешеве, і це добре відомо всім щасливим власникам особистого транспортного засобу. Вкладення чималої суми в покупку авто – це тільки початок довгої низки супутніх витрат. При цьому мова йде не про обслуговування машини (бензин, запчастини, зимова гума і т.п.), а про ті гроші, які поповнюють бюджет держави.

Щомісяця з гаманців автолюбителів в казну перетікають багато мільйонів гривень, але чомусь якість дорожнього покриття і облаштування паркінгів залишаються в незмінно жалюгідному стані. Водії дійсно платять багато. Це – збори за розмитнення, реєстрація, відрахування, що вже закладені у вартість палива, податок на розкіш (для власників дорогих автомобілів нових моделей). Окрема стаття витрат – страховка, про яку сьогодні і піде мова.

Brobank.уа розповість про страхування авто в Україні, чим загрожує для автовласників відсутність поліса і в яку суму обійдеться його оформлення.

Головне про страховку

Основним інструментом захисту майнових інтересів (у нашому випадку – збереження автомобіля та захисту від ризиків на дорозі) є страхування. Ця послуга в сучасних реаліях набула величезного соціального значення, а розміри виплат досягли рекордних масштабів, причому не тільки в нашій країні, а й у всьому світі.

Автострахування є однією з найпопулярніших послуг на українському ринку

Дана галузь страхування виникла внаслідок активного розвитку автомобілебудування, одночасної появи на дорогах великої кількості машин і критичної ситуації щодо безпеки всіх учасників руху.

Перші профільні компанії, що страхують автомобілі, з’явилися в США в період Першої світової війни, а по її закінченні стали відкриватися і в інших країнах. Базові принципи роботи всіх цих організацій ідентичні, а умови можуть відрізнятися виходячи із законодавчих норм кожної окремо взятої держави.

Основні завдання автострахування

 • захист особистого транспортного засобу від різного роду пошкоджень або викрадення;
 • гарантія фінансового відшкодування шкоди, заподіяної третім особам (матеріальної або фізичної шкоди здоров’ю);
 • поліпшення загального клімату на дорогах в плані безпеки руху і дисциплінованості шоферів.
Макс. сума: 750 000 грн.
Ставка: До 3,3%
Термін кредиту: До 84 міс.
Мін. сума: 5 000 грн.

Власники автомобілів раз на рік виплачують певну суму страховикам. Ті, в свою чергу, при виникненні страхового випадку зобов’язані надати компенсацію згідно з договором, при цьому розмір виплати може у багато разів перевищити безпосередньо сам внесок. Якщо ж такий випадок не настав, гроші осідають в надрах страхової компанії і клієнту не повертаються.

Види страхування

Жоден український водій не може сідати за кермо без страхового поліса – чинного і оформленого за всіма правилами. Дорожня поліція жорстко відстежує наявність страховки і в разі її відсутності нараховує штрафи, максимальний розмір яких з 2019 року становить 850 гривень.

Автомобільне страхування, так само, як і будь-яке інше, розділяється на обов’язкове і добровільне. Полісів за першим видом в Україні оформляється набагато більше (6 мільйонів проти 0,5 мільйона за неповний 2019 рік), що пояснюється вимогами законодавства і меншими розмірами внесків.

ОСЦПВ

(«обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності», воно ж «автоцивілка», і «геошка»)

Поліс страхування відповідальності, обов’язковий для експлуатації автомобіля на території України. Має на увазі єдиний звід правил для всіх страхових компаній країни.

Оформити ОСЦПВ можна в трьох варіантах

 1. Певне авто – один конкретний водій.
 2. Одна машина – кілька водіїв.
 3. Один автомобіль – всі передбачувані його водії.

З ОСЦПВ ви збуваєтеся необхідності виплати компенсацій третім особам

Принцип дії цього виду страхування полягає в тому, що збиток, нанесений третім особам – учасникам дорожнього руху – оплачує не винуватець ДТП, а його страховик. Тому можна сказати, що ОСЦПВ захищає не власника поліса, а скоріше його гаманець від виплат компенсацій постраждалим.

Докладний огляд обов’язкового страхування авто (скільки коштує поліс, які ризики охоплює, хто може претендувати на пільгове оформлення, нові тарифи та ін.) ми проводили в одній з попередніх статей. Середню ціну поліса назвати складно, так як її формує близько десятка конкретних параметрів, тому ймовірний розкид від 200 до 2000 гривень.

Макс. сума: 300 000 грн.
Ставка: Від 35,3%
Термін кредиту: До 72 міс.
Мін. сума: 5 000 грн.

КАСКО

(«комплексне автомобільне страхування крім відповідальності»)

Розшифровка – не більше ніж щасливий смисловий збіг, насправді назва цього виду страхування абревіатурою не є, а походить від слова Casco (іт. «шолом»).

Поліс КАСКО є добровільною страховкою, але в єдиному випадку перетворюється в обов’язкову – якщо транспортний засіб було придбано в кредит і вважається власністю банку до повного погашення позики. При цьому потрібно вибирати ту страхову компанію, яка співпрацювала б з банком-кредитором.

Кожен автовласник може убезпечити свій автомобіль від широкого спектру можливих ризиків, які поліс ОСЦПВ не покриває:

 • угон;
 • пожежа або стихійне лихо;
 • пошкодження, отримані під час ДТП, руху на дорозі або стоянці;
 • хуліганські дії.

Докладний список страхових випадків обумовлюється в договорі, і КАСКО відшкодує будь-який збиток, заподіяний машині. Сума буде залежати від оцінки шкоди, а в разі крадіжки авто вам виплатять його повну вартість, зазначену при оформленні, що є максимальною планкою компенсації.

Повний перелік страхових випадків відображений в договорі

Автовласник може вибрати один з видів КАСКО:

 1. Повне: варіант, при якому машина захищена від усіх ймовірних ризиків, найдорожчий, але при цьому найбільш вигідний в плані страхових виплат.
 2. Часткове: можна значно заощадити, виключивши завідомо малоймовірні ризики (наприклад, стихійні лиха або пожежа), але слід уважно вивчити пункти договору з обмеженнями.

Деякі компанії пропонують опцію страховки від нещасного випадку, що виник безпосередньо всередині автомобіля. Захист може охоплювати переднє або заднє сидіння, або ж весь салон в цілому. Від цього залежить ціна поліса, а обсяг виплат розраховується виходячи з кількості постраждалих пасажирів.

Макс. сума: 200 000 грн.
Ставка: 12%
Термін кредиту: До 24 міс.
Мін. сума: 1 000 грн.

Розміри компенсацій по КАСКО залежать від факторів, знання яких допоможе розрахувати, скільки коштує страховка. Дані слід внести в калькулятор, який розміщений на сайтах всіх страхових компаній:

 • тип автотранспортного засобу;
 • рік випуску, вартість;
 • водійський стаж і вік автовласника;
 • місце реєстрації авто;
 • внесення платежу (одноразово або з розбивкою);
 • бажаний розмір франшизи;
 • вид СТО, де буде ремонтуватися авто.

Розрахований тариф множиться на ринкову вартість машини, і ми отримуємо страховий платіж. КАСКО обходиться досить дорого, головні споживачі цієї послуги або новачки на дорогах, або громадяни, які купують авто в кредит. Розцінки залежать від розмірів страхової компанії і регіону. Ціна поліса коливається від 3000-4000 гривень за старий транспортний засіб до 25000 гривень – за новий автомобіль, взятий в кредит.

«Зелена карта»

Обов’язкове страхування для всіх, хто перетинає кордон України на особистому автотранспорті. Зона покриття поліса – 47 країн світу. По Green Card можна розраховувати на компенсації за шкоду, заподіяну власником страховки як автомобілю, так і майну, а також життю, здоров’ю третіх осіб. Страхові ліміти істотно відрізняються, так як повністю залежать від законодавчої політики держави, на території якої сталося ДТП.

Ціна «Зеленої карти» залежить від наступних факторів:

 • термін дії (15 – 365 днів);
 • тип транспортного засобу (причепи і мотоцикли обходяться дешевше автобусів);
 • країна перебування (подорожувати просторами Євросоюзу дорожче, ніж відвідати Росію, Молдову, Білорусь або Азербайджан).

Вартість

Наприклад, поліс на легковий автомобіль для поїздки в Європу обійдеться від 618 гривень (15 днів) до 5285 гривень (12 місяців). Те ж авто може подорожувати по Росії за 419 гривень (15 днів) або за 1710 гривень (12 місяців).

«Зелена карта» оформляється по пред’явленні водійського посвідчення і техпаспорта і пропонує два типи полісів:

 1. «Вся система» – в’їзд на території всіх держав-учасниць системи Green Card.
 2. «Білорусь, Молдова, Росія» – обмежується тільки цими країнами.

Таким чином, водії України, крім обов’язкового, вільні вибирати додаткові види страхування. Чи варто переплачувати за ризики, які можуть ніколи і не настати, – кожен вирішує самостійно. Головне ж – ніколи не сідати за кермо без наявності страховки. Держава суворо карає порушників, застосовуючи великі штрафи і оформляючи відразу два протоколи, адже поліс по суті є не тільки документом страхування, а й свідченням справності транспортного засобу, що підтверджена технічним контролем.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.