Як позбутися мікропозики в Україні

Як позбутися мікропозики в Україні

Сучасний фінансовий ринок України буквально рясніє пропозиціями від численних МФО, які пропонують допомогу кожному повнолітньому громадянину, що опинився у складній життєвій ситуації. Вирішити будь-яке питання, пов’язане з нестачею грошей, можна за допомогою мікропозики. Ця послуга користується незмінно високим попитом, так як рівень доходів населення залишає бажати кращого, а механізм оформлення позики не обтяжений складними вимогами до позичальника.

При цьому не варто забувати, що до обслуговування мікропозики варто поставитися так само відповідально, як і до виплати кредиту великому банку. Боргові зобов’язання повинні бути виконані, інакше можна загрузнути у великих фінансових неприємностях.

Бробанк.уа підкаже, що робити, коли ситуація з оплатою вийшла з-під контролю, як уникнути боргів перед МФО, в які фінансові організації варто звертатися за мікрокредитом.

Мікропозика – що це

Мікропозика – це різновид кредиту, при якому грошові кошти в невеликому обсязі передаються позичальнику на нетривалий термін під відсотки. Цей вид кредитування пропонують мікрофінансові організації. Швидке рішення, можливість дистанційного оформлення, мінімум документів (паспорт та ІПН), лояльне ставлення до кредитної історії – ось пояснення неспадного інтересу до мікропозик.

Швидке рішення, можливість дистанційного оформлення, мінімум документів (паспорт та ІПН), лояльне ставлення до кредитної історії – ось пояснення неспадного інтересу до мікропозик

Найпопулярніші в Україні МФО, що заслужили довіру споживачів:

Сума позики: 15 000 грн.
Термін позики: 1-30 днів
Ставка на день: До 1,7%
Кредитна історія: Будь-яка

Мікропозика – це зручний спосіб швидко поправити своє фінансове становище. Хоча процентна ставка тут значно вище порівняно з банківською, це – свого роду плата за швидкість і лояльні умови оформлення. Є й інші відмінності від банківських кредитів: комісії за видачу та обслуговування, нарахування пені та великі штрафи за прострочення. Тільки своєчасне виконання боргових зобов’язань дозволить уникнути негативних наслідків і позамежних супутніх витрат.

Причини невиконання зобов’язань

У договорі з мікрофінансовою організацією зазначається кінцевий термін повернення боргу з виплатою нарахованих відсотків. Як правило, період мікропозики обмежується одним-двома місяцями. Якщо позичальник переоцінив свої фінансові можливості і вийшов на прострочення, це загрожує значним збільшенням суми боргу за рахунок включення штрафних санкцій.

Існує ряд поважних причин, за якими клієнт може затримати виплати по позиці.

 • Серйозна хвороба самого позичальника або члена його сім’ї, яка супроводжувалася тривалим лікуванням.
 • Втрата місця роботи.
 • Втрата працездатності внаслідок нещасного випадку або з інших причин.
 • Інші непередбачені життєві ситуації, що призвели до фінансової кризи.

Втрата працездатності внаслідок нещасного випадку та Інші непередбачені життєві ситуації, що призвели до фінансової кризи можуть вважатися поважними причинами несплати боргу

Надання кредитору відповідних довідок та підтверджуючих документів може полегшити долю позичальника – борг буде пролонгований або заморожений. Якщо ж справа дійшла до суду, ті ж довідки допоможуть довести, що позика не була повернута в належний термін з поважної причини.

До чого призводять борги перед МФО

Загальні для всіх мікрофінансових організацій покрокові дії щодо стягнення боргу:

 • Позичальнику надсилають СМС-повідомлення з нагадуванням розміру суми, яку слід повернути, і попередженням про нарахування відсотків.
 • Штрафи і відсотки будуть нараховуватися за кожен прострочений день.
 • Особистий дзвінок позичальнику з роз’ясненням причин зростання заборгованості та можливих наслідків у разі невиконання зобов’язань. Дзвонити можуть також всім особам, чиї контактні дані були вказані в договорі.
 • Направлення офіційного листа за адресою реєстрації позичальника. У ньому міститься вимога щодо виплати загальної суми боргу з урахуванням всіх відсотків і неустойки.
 • Залучення колекторської компанії, яка відтепер займатиметься стягненням заборгованості. Методи роботи колекторів: дзвінки позичальнику і його родичам, особисті зустрічі за місцем проживання або роботи.
 • Крайній захід з боку МФО – подача позову до суду, при цьому сума боргу обтяжується судовими витратами.
Сума позики: 7 000 грн.
Термін позики: 7-15 днів
Ставка на день: 2,5%
Кредитна історія: Будь-яка

Наслідки для позичальників

Якщо вам не вдалося своєчасно позбутися мікропозик, сума боргу може збільшитися в рази і стати по-справжньому непосильною ношею. Крім того, інформація про позичальника, що провинився, передається в бюро Кредитних Історій, що завдає істотної шкоди особистій КІ і надалі стає перешкодою для отримання позики в банку.

Як будуть розвиватися події в разі прострочення, залежить від політики, що проводиться кожною окремо взятою МФО. Якщо боржник не звертається в організацію з проханням про пролонгацію чи реструктуризацію мікропозики, на нього чекають:

 • суперечки з колекторами;
 • повістка до суду.

Програш судового розгляду призведе не тільки до необхідності повного погашення боргів перед МФО, але й до оплати всіх витрат, можливий також арешт майна і рахунків, заборона на виїзд з країни

Програш судового розгляду призведе не тільки до необхідності повного погашення боргів перед МФО, але й до оплати всіх витрат, включаючи послуги адвоката. Можливий також арешт майна і рахунків, заборона на виїзд з країни.

Як позбутися від МФО

У договорі на отримання мікропозики присутні пункти, що прописують механізм стягнення боргу та можливі варіанти виходу із ситуації. Також можна звернутися за консультацією на гарячу лінію мікрофінансової організації.

Зазвичай МФО йдуть назустріч позичальнику і пропонують допомогу з боргами:

 • Пролонгація. Свого роду кредитні канікули, під час яких сплачуються лише відсотки, а основна сума – після закінчення обумовленого терміну.
 • Реструктуризація. Переформатування положень Договору шляхом зміни терміну або розбивки суми на щомісячні платежі. В результаті платити доведеться більше, але на більш прийнятних умовах.
 • Рефінансування. Оплата старого кредиту здійснюється за допомогою отримання нового. Окремі МФО можуть запропонувати власні послуги або допомогу партнерів. Також позичальник може самостійно знайти іншого кредитора, якщо зіпсована КІ дозволить оформити нову позику.

Законні шляхи позбавлення від боргових зобов’язань

Законні шляхи позбавлення від боргових зобов'язань

Що робити, якщо борги перед МФО представляються нерозв’язною проблемою? Згідно з чинним законодавством України, існує кілька законних способів звільнення від кредитної кабали.

 • Відмова від позики протягом 14 днів з поверненням отриманих грошей і нарахованих відсотків.
 • Військовослужбовці мають право закрити кредитний договір, повернувши безпосередньо саму позику, без відсотків і штрафів.
 • Визнання себе банкрутом (актуально при сумі боргу, що перевищує 100 мінімальних зарплат).
 • Визнання недійсним кредитного договору. Можливо виключно за рішенням суду, повертає ситуацію до початкових умов, сума позики підлягає виплаті без урахування відсотків, пені і штрафів.
 • Закінчення терміну давності. Мікрофінансова організація має право подати позовну заяву до суду не пізніше 3 років після закінчення кредитного договору або моменту внесення останнього платежу.

Таким чином, до мікропозик слід підходити з високим рівнем відповідальності, так само, як і до банківських кредитів. Вибір надійної МФО, тверезий погляд на власні фінансові можливості і сумлінне виконання взятих на себе зобов’язань не тільки поліпшать ваш матеріальний стан, але і найвигіднішим чином позначаться на кредитній історії.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.