Як виправити кредитну історію в Україні

Як виправити кредитну історію в Україні

Історія кредитування налічує багато сотень років, зазнавши трансформацію від послуг лихварів до різноманітних пропозицій сучасних банківських установ. У всі часи люди потрапляли в складні життєві ситуації, що вимагають негайних фінансових вливань, і на сьогоднішній момент в Україні існує ряд цивілізованих способів отримати у борг необхідну суму.

Всі кредитні організації мають дві основні вимоги до позичальника – довести свою платоспроможність і благонадійність. Якщо свідченням першого є довідка з місця роботи або застава, то друге відображається в персональній кредитній історії клієнта. Якість КІ – основоположний фактор, від якого залежить ваша успішна співпраця з фінустановою.

Бробанк.уа вирішив розібратися, які вимоги до кредитної історії пред’являють банківські організації України, як можна її виправити і де отримати допомогу в цьому питанні.

Сума позики: 15 000 грн.
Термін позики: 7-30 днів
Ставка на день: До 2%
Кредитна історія: Будь-яка

Кредитна історія – що це і як вона формується

Кредитна історія (КІ) – це свого роду досьє, в якому зібрані відомості про виконання фізичною особою зобов’язань перед кредитними організаціями. У КІ фіксуються всі факти взаємодії з банківськими структурами, як правило, вони стосуються взятих позик і успішності їх погашення. На підставі цих даних приймається рішення про надання нового кредиту або про відмову у видачі грошей.

Всі фінансові організації, які коли-небудь видавали позичальникові позику, формують його кредитну історію. До уваги беруться як позики готівкою, так і кредити на картку. При оформленні заявки на позику окремо обумовлюється згода клієнта на перевірку своєї КІ, і в разі її негативного змісту отримати згоду від банку практично неможливо, скорингова система не пропустить заявку.

Всі українські банки та МФО пересилають інформацію про оформлені позики в Бюро кредитних історій, де вона зберігається, систематизується і поповнюється з кожною новою позичкою

Всі українські банки і більшість небанківських кредитних організацій пересилають інформацію про оформлені позики в Бюро кредитних історій, де вона зберігається, систематизується і поповнюється з кожною новою позичкою.

Одним з найбільших вважається Українське бюро кредитних історій (УБКІ). Крім нього в країні функціонують:

 • ЗАТ «Перше всеукраїнське бюро кредитних історій»;
 • «Дата Майнінг Груп»;
 • «Міжнародне бюро кредитних історій» та інші.

Всі бюро офіційно зареєстровані і ліцензовані, і банківська організація в кожному окремому випадку самостійно приймає рішення про співпрацю з одним або відразу кількома бюро.

Зміст КІ

Персональні дані:

 • ПІБ;
 • дата народження;
 • ІПН;
 • адреса проживання та реєстрації;
 • працевлаштування.

Кредитні відомості (інформація про діючі та закриті позики):

 • дати надання та погашення;
 • сума кредиту, залишок боргу;
 • історія платежів;
 • історія прострочень у разі їх наявності.
Макс. ліміт: 50 000 грн.
Ставка на рік: 43,2%
Пільг. період: До 55 днів
Обслуговування: 0 грн.

Види КІ

 • Позитивна (хороша) – формується в результаті сумлінного виконання умов кредитного договору, без прострочень, з своєчасним погашенням боргів.
 • Негативна (погана) – є наслідком порушень кредитної угоди, графіка платежів або повної відмови від фінансових зобов’язань.
 • Чиста (нульова) – буває у разі, коли клієнт раніше не вдавався до послуг таких організацій і не оформляв кредитні карти.

Що впливає на якість КІ

Щоб в майбутньому не довелося думати, як же виправити жахливу кредитну історію, необхідно відповідально підходити до своїх зобов’язань при обслуговуванні кожної оформленої позики.

Вам терміново потрібно задуматися про поліпшення кредитної історії, якщо мали місце наступні помилки:

 • Наявність непогашеної позики. Найсерйозніший прорахунок, який може закрити перед вами двері всіх кредитних організацій.
 • Разове прострочення. Якщо це було єдине порушення, і до того ж швидко виправлене, то шкоди КІ воно практично не завдає.
 • Короткострокове прострочення (5 – 30 днів). Виправити кредитну історію в разі подібного недоліку можна за допомогою успішно виплаченої позики в МФО.
 • Виправити кредитну історію можна за допомогою успішно виплаченої позики в МФО

 • Ухилення від аліментів. На практиці завжди фіксується в КІ і враховується при видачі кредитів. Мікропозика – єдиний шлях поліпшення кредитної історії в даній ситуації.
 • Дострокове погашення кредиту. Невигідна для банків обставина, так як вони втрачають можливість повноцінно заробити на виплачуваних відсотках.
 • Державні штрафи, судові позови та ін. У цьому випадку сформувати позитивну кредитну історію або виправити її буде практично неможливо.

Кроки щодо поліпшення КІ

Склад інформації, що міститься в кредитній історії, регулюється законодавством України. В УБКІ всі відомості зберігаються протягом 10 років з моменту останнього оновлення, видалення їх з інформаційної бази неможливо. У зв’язку з цим всі пропозиції по чищенню кредитної історії потрібно розглядати як шахрайські дії з метою заробітку на довірливих позичальниках. КІ не можна очистити, а тільки лише поліпшити або зіпсувати.

Існує безліч доступних і законних способів, завдяки яким можна своїми силами виправити кредитну історію:

 • негайне погашення прострочених позик, так як вони не тільки впливають на кредитну репутацію, але і загрожують судовими розглядами;
 • реструктуризація допоможе в ситуації, коли заборгованість не виплачувалася більше півроку, і відбувається шляхом зміни договору в частині сум і термінів виплат;
 • рефінансування – позика в сторонньому банку для погашення діючого кредиту стане гарним способом поліпшити кредитну історію і уникнути штрафів;
 • оформлення невеликих споживчих кредитів з успішним виконанням зобов’язань позитивно відобразяться на змісті КІ;
 • мікропозики в МФО здатні надати найефективнішу допомогу у виправленні кредитної історії. Мікрофінансові організації більш лояльні по відношенню до позичальників з неідеальною КІ і часто закривають очі на прострочення, тому ймовірність схвалення позики вкрай висока.

В Україні функціонує ряд МФО, здатних поліпшити вашу кредитну історію

В Україні функціонує ряд МФО, здатних поліпшити вашу кредитну історію:

Макс. сума: 500 000 грн.
Ставка: Від 0,001%
Термін кредиту: До 5 років
Мін. сума: 3 000 грн.

Як перевірити стан своєї КІ

Кожен повнолітній громадянин України має право раз на рік звернутися із запитом в одне або в усі одночасно Бюро кредитних історій. Інформація надається у дводенний термін. Клієнт отримує безкоштовну виписку про стан власної КІ за три роки, а також список організацій, які у зазначений період запитували відомості про нього.

Важливо знати, що в БКІ зібрана не тільки інформація про ваші взаємини з кредитними організаціями, а й про всі невиплачені податки, штрафи, комунальні платежі, аліменти. Кожне з невиконаних фінансових зобов’язань залишає свій слід на вашій кредитній репутації.

Кожен повнолітній громадянин України має право раз на рік звернутися із запитом в одне або в усі одночасно Бюро кредитних історій

Таким чином, якість кредитної історії безпосередньо пов’язана з фінансовим благополуччям людини. Якщо ж ваш рейтинг, як позичальника, знизився, не варто впадати у відчай – способи виправлення КІ існують, вони можуть відрізнятися по витратах часу і грошей і залежати від багатьох факторів, але всі вони без винятку зрештою здатні допомогти в поліпшенні персональної кредитної історії.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.