Зі скількох років дають кредит в Україні?

Зі скількох років дають кредит в Україні

Кредит – найбільш затребуваний на сьогоднішній день банківський продукт. Підвищений попит призвів до трансформації фінансового ринку України, значного розширення спектра пропозицій та залучення нових учасників. Останні тенденції в сфері кредитування демонструють відхід від старих правил, згідно з якими позичальник повинен бути старше 21 року, мати постійне місце роботи, надати велику кількість документів і довідок, в тому числі тих, що підтверджують власну платоспроможність.

Бробанк.уа розкаже про труднощі та перспективи отримання кредиту молодими українцями, а також про те, які фінансові організації йдуть назустріч юним позичальникам і в скільки років можна взяти кредит у банку.

Зі скількох років дають кредити в Україні

Кредитні установи функціонують у чіткій відповідності до чинного законодавства, згідно з яким громадянин України вважається дієздатним починаючи з 18 років. До настання цього віку людина не може брати на себе боргові зобов’язання, так як сама перебуває на повному утриманні батьків, опікунів або держави.

Тим не менш, на практиці вибір кредитних програм для вісімнадцятирічних громадян обмежується одиничними кредитними картами і товарними позиками. Кожна окремо взята фінансова організація встановлює власні правила, зі скількох років можна брати кредит або розстрочку в Україні, нижня межа в більшості випадків – 21-23 роки. Тому молодим позичальникам слід заздалегідь ознайомитися з внутрішнім регламентом, вимогами і правилами банківської організації, до послуг якої вони хочуть вдатися.

Далі спробуємо більш глибоко розібратися, у скільки років дають кредити українські фінансові установи.

Кредит до 18 років

Єдина можливість для особи, яка не досягла 18 років, отримати позикові кошти в Україні – звернутися в ПриватБанк. Ця фінансова організація пропонує оформити карту «Юніор», кредитний ліміт якої обмежений 300 гривнями. Здійснити таку угоду можна тільки при наявності поручителів, в якості яких виступають батьки неповнолітнього позичальника.

ПриватБанк пропонує оформити карту «Юніор», здійснити таку угоду можна тільки при наявності поручителів

Всі інші варіанти розглядаються як спроба обійти закон і зазвичай закінчуються плачевно:

 • подача заявки з чужими даними в сервіси Інтернет-кредитування. Якщо кошти були видані банком за документами родича, їх доведеться повертати безпосередньо сім’ї, а у разі надання даних сторонньої особи вирішення проблеми покладається на судові органи;
 • усвідомлена видача грошей ломбардами неповнолітнім особам під заставу майна без надання документів. Подібне порушення закону ставить під питання саме існування організацій, тому офіційно функціонуючі ломбарди на подібний крок не підуть.

Кредит з 18 років

Відповідно до законодавства України, настання повноліття формально надає громадянину можливість вступати у вільні взаємовідносини з фінансовими організаціями. Насправді вибір кредитних пропозицій від банків невеликий, проте вісімнадцятирічний позичальник зможе знайти варіант кредитування.

Приміром, «Юніор» від ПриватБанку замінюється карткою «Універсальна», кредитний ліміт якої виростає до 2 000 гривень, а необхідність у сприянні батьків або інших поручителів відпадає.

Клієнт від 18 років може розраховувати на отримання позикових коштів в Альфа-Банку, а також у державній структурі «Ощадбанк».

Крім того, молодий позичальник може претендувати на схвалення кредитів готівкою в сервісі CreditPlus, компаніях Moneyveo, StudentLoan і «Ваша Готівочка».

Кредит з 21 року

Громадяни даної вікової категорії можуть практично без обмежень оформити кредит в Україні. Банківські установи, мікрофінансові організації, ломбарди пропонують великий вибір продуктів на будь-який смак.

ПриватБанк збільшує кредитний ліміт по картці «Універсальна» до 5 000 гривень, пропонує оформити автокредит та іпотеку на придбання житла. Факт офіційного працевлаштування допоможе налагодити співпрацю з Альфа-Банком, а ОТП Банк готовий надати споживчий кредит.

Офіційне працевлаштування допоможе в отриманні кредиту

Загальні вимоги банків для гарантованого отримання кредиту:

 • робочий стаж на одному місці від 6 місяців;
 • стабільний щомісячний дохід (від 8 000 гривень для жителів регіонів, від 10 000 гривень – для жителів столиці);
 • додаткові документи (закордонний паспорт, водійські права);
 • позитивна кредитна історія, сформована за допомогою належного обслуговування отриманих раніше мікропозик або товарних позик;
 • стане плюсом наявність власності та вища освіта.

Разом з тим, стати клієнтом цілого ряду українських банків (наприклад, Райффайзен Банк Аваль) можна тільки після досягнення 23 років. Ці установи віддають перевагу позичальникам з більш високим рівнем відповідальності, досвідом взаємодії з фінансовими структурами і сформованою кредитною історією.

Кредит від 25 років

Будь-яка банківська організація України готова співпрацювати з позичальником після досягнення ним 25 років і при наявності позитивної КІ. Подібним клієнтам відтепер відкрито доступ до всієї лінійки кредитних продуктів: кредитні картки, в тому числі і преміальні, кредити готівкою, споживчі та автокредити, іпотека та ін. Відсутність офіційного працевлаштування також не є перешкодою: в цьому випадку можна оформити кредит без довідки про доходи.

Основні причини відмови молодим позичальникам

Більшість фінансових організацій охоче співпрацює з позичальниками від 21-23 років, більш лояльне ставлення до віку демонструють ті структури, які спеціалізуються безпосередньо на роздрібному кредитуванні. Проте, причиною для відмови може служити будь-яка невідповідність критеріям банку.

Для вісімнадцятирічних необхідним підтвердженням може бути стипендія, заробітна плата від підробок чи допомога батьків

 1. Відсутність постійного доходу.

 2. Доказ власної платоспроможності – головна вимога для отримання кредиту. Молоді позичальники часто не можуть похвалитися високим рівнем стабільних фінансових надходжень, тим не менш, для вісімнадцятирічних необхідним підтвердженням може бути стипендія, заробітна плата від підробок чи допомога батьків. Надання застави також позитивно вплине на прийняття рішення банком.

 3. Відсутність кредитної історії.

 4. Банки не мають можливості оцінити рівень дисциплінованості позичальника, тому можуть висловити відмову або запропонувати укласти договір поруки для отримання кредиту. Поручителем може стати будь-яка юридична особа або платоспроможний старший родич. З іншого боку, 18 років – вдалий час для початку формування власної позитивної кредитної історії. Кожна вчасно виплачена позика на невелику суму або споживчий кредит підвищить фінансовий рейтинг позичальника і шанси на отримання великого кредиту в майбутньому.

 5. Можливість призову на військову службу (для молодих людей).

 6. Наявність військового квитка – важливий пункт у взаємовідносинах з банком. Якщо потенційний позичальник не служив в армії і не може пред’явити цей документ, ймовірність схвалення кредиту наближається до нуля.

Переваги кредитування в МФО

Найбільшу лояльність стосовно молодих позичальників виказують мікрофінансові організації (Dinero, Alex Сredit, Moneyveo, Євро Гроші, MyCredit, ШвидкоГроші і багато інших). Зі скількох років можна взяти кредит готівкою в таких МФО? Критерії підбору клієнтів і вимоги до них відзначаються достатньою гнучкістю.

У МФО висока ймовірність схвалення та цілодобове, швидке отримання коштів

 1. Нижня межа віку – 18 років.
 2. Необхідні документи – паспорт та ІПН.
 3. Оформлення цілодобове, швидке отримання коштів.
 4. Висока ймовірність схвалення.
 5. Дистанційна подача заявки.
 6. Можливість взяти перший кредит під 0%.

Додати коментар

Ваш e-mail не буде опублікований.